Data publikacji:

15 słonecznych akcesoriów do słonecznej kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy bardzo dużo czasu. Warto więc zadbać o jej ciekawą oprawę. Zainspirowana letnią aurą panującą na zewnątrz, postanowiłam przemycić trochę wakacyjnego słońca również do naszych wnętrz. Oto moja propozycja niezwykle soczystych i słonecznych akcesoriów do kuchni!

Ale na początek niewielka wskazówka: nie musisz dużo wydawać, żeby ożywić swoją kuchnię. Czasami wystarczy ładnie wyeksponowany kosz świeżych cytryn lub wazon ze słonecznikami ustawiony na blacie. Tak zaaplikowana plama koloru będzie stanowić rozświetlający kontrapunkt dla pozostałych elementów wystroju.

Dlaczego żółty?

Żółty to niezwykle wesoły i energetyczny kolor. Dzięki niemu pomieszczenie staje się jaśniejsze (pod warunkiem, że nie przeciążymy go ciemnymi, ciężkimi odcieniami wpadającymi w brązy i pomarańcze) i weselsze. Żółta paleta jest bardzo szeroka: od mocno nasyconych żółci, przez rozbielone pastele, po "gęste", ciemne odcienie. Ta różnorodność pozwala nam wkomponować słoneczny akcent do prawie każdej kuchni (bardzo dobrze współgra z innymi barwami).

Kilka przykładowych palet:

Żółty kolor świetnie komponuje się zarówno z jasnymi, jak i ciemnymi paletami. Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzić z jego ilością. Przede wszystkim pamiętaj o kilku podstawowych rzeczach:

 • kuchnia ma być funkcjonalna,

 • ważne jest Twoje samopoczucie - wnętrze nie może wprowadzać Cię w negatywny nastrój,

 • nie bój się zaszaleć - odwaga i nutka ekstrawagancji może dać świetne rezultaty!

  TOP 15, czyli co wybrałam do słonecznej kuchni?

  1. , 2. , 3. , 4. , 5. , 6. , 7. , 8. , 9. , 10. , 11. , 12. , 13. , 14. , 15. 

  Oto moje top 15: znajdziesz w nim kilka mebli, dodatków i niezbędnych elementów wyposażenia (kto powiedział, że suszarka do naczyń musi być nudna?). Moimi niekwestionowanymi faworytami są soczyście żółta lampa i zaparzaczka Łoś (nr 4 i 8). Ostatnio przerzuciłam się na "fusiastą", w związku z czym taki gadżet ułatwiłby mi raczenie się ulubionym naparem. Mój wzrok przykułby również złoty obraz z ananasem (nr 10). Nietypowa dekoracja do eleganckiej i/lub nowoczesnej kuchni. Zgodzicie się?

  Warto przyjrzeć się także chlebakowi i sprzętom AGD. Ich designerska forma i kolor obudowy sprawiają, że ze zwykłego narzędzia stają się świetną ozdobą blatu.


  A Wy co sądzicie o żółtych kuchniach?

  Autor: Cieplik
  Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752
  
  гречиха цена

  продать пшеницу оптом

  Levitra 20 mg en ligne