Data publikacji:

4 rzeczy, które nas rozleniwiają

Każdy z nas może przyznać się, że od czasu do czasu rzuca wszystkie obowiązki w kąt i pozwala sobie na dzień na kanapie przed telewizorem lub komputerem. Lenistwo jest bardzo zaraźliwe i jeśli tylko spuścimy choć na chwilę gardę, dopadnie i nas. Jeśli chcecie wiedzieć, czego się wystrzegać, czytajcie dalej!

Jeśli często czujecie się nieproduktywni, ospali i w ogóle do niczego, istnieje prawdopodobieństwo, że coś w Waszym otoczeniu wysysa z Was energię. Odświeżenie mieszkania i pozbycie się szkodliwych nawyków może korzystnie wpłynąć na Waszą produktywność. Zobaczcie od czego zacząć poniżej.

Temperatura

Według ekspertów idealna temperatura do spania wynosi między 15,6 a 20 st. °C. Jeśli więc jesteście fanami takiej temperatury w ciągu dnia, nie zdziwcie się nachodzącej Was ochocie na popołudniową drzemkę, która przeważa nad motywacją do pracy… a może by tak zaszyć się w łóżku i obejrzeć serial… – nic w tym dziwnego, organizm dostosowuje się po prostu do zewnętrznych warunków.

Niebieskie ściany

Niebieski kolor pomaga nam się rozluźnić, ukoić nerwy. Uspokaja nas i pomaga nam zasnąć i właśnie dlatego, choć ten kolor świetnie nadaje się do sypialni, w innych pomieszczeniach nie sprawdzi się już tak dobrze. Naukowo udowodnione jest, że błękit obniża tętno i ciśnienie krwi, i sprawia, że czujemy się śpiący. To ustalone - niebieskie ściany nas rozleniwiają.

Telefon komórkowy

Przyznajcie się, jak często budzi Was Wasz telefon – nowy sms, mail czy nieodebrana rozmowa, to wszystko wpływa destrukcyjnie na jakość naszego snu i tym samym sprawa, że następnego dnia jesteśmy drażliwi i wcale nie mamy ochoty na pracę i obowiązki. Lenistwo ponownie górą!

Zagracone biurko

Jeśli Wasze plany spalają ciągle na panewce, jednym z potencjalnych winowajców może być Wasze zagracone biurko. Według ekspertów widok szpargałów zalegających biurko kłóci się z naszą zdolnością do skupienia uwagi. Zatem podczas, gdy nasz mózg próbuje ogarnąć cały ten chaos, my czujemy się coraz bardziej i bardziej zmęczeni. Graty nas rozleniwiają.

Macie problemy z koncentracją i nie możecie zmobilizować się do pracy?

Autor: Oliwia Górska
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

автоматический полив газонов

цена отрубей

baby gates with pet door