Data publikacji:

8 błędów, które popełniasz, sprzedając dom

Umieściłeś lub planujesz umieścić swoją ofertę na rynku nieruchomości? Twój dom trwa w zawieszeniu. Bezskutecznie próbujesz go sprzedać, a czas nagli. Sprawdź, czy nie popełniasz któregoś z tych błędów!

Żeby sprzedać dom, nie wystarczy zamieścić oferty na rynku. Anons to tylko jeden z etapów. Ważne jest przygotowanie budynku pod sprzedaż. Oto kilka błędów, przez które Twoje starania mogą spalić na panewce.

1. Niepewne kolory

Bardzo mocne, kontrowersyjne kolory ścian i elewacji nie każdemu przypadną do gustu. Przed sprzedażą warto przemalować pomieszczenia. Wydaje się to zbytnim zachodem? Przez to "zaniedbanie" możesz pożegnać się z perspektywą sprzedaży, ewentualnie znacznie obniżyć wartość nieruchomości.

2. Zaniedbanie podłogi

Brzydka posadzka, zniszczony parkiet, pęknięte kafelki. Wiadomo, że nie chcesz inwestować w remonty domu, który planujesz opuścić. Mało kto chce jednak kupić nieruchomość, która wymagać będzie dodatkowych prac remontowych.

3. Stare i zaniedbane sprzęty

Jeżeli planujesz sprzedać kuchnię z wyposażeniem, to miej na uwadze stan mebli i elektroniki. Zużyte fronty, brudna płyta kuchenki czy niedomykające się drzwiczki od piekarnika skutecznie odstraszą potencjalnych kupców.

4. Okna

Kupcy zwracają uwagę na okna. I nie interesuje ich jedynie widok rozciągający się za szybą. Stare, zniszczone framugi, zmurszałe uszczelki, skrzypiące zawiasy obniżą wartość domu nawet o kilkanaście procent. Zadbaj o czystość szyb - brudne okna mogą sugerować, że są zepsute.

5. Zagracone pokoje

Przed zrobieniem zdjęć i wystawieniem oferty przygotuj pomieszczenia - pochowaj zbędne przedmioty. Możesz powiedzieć: "Przecież i tak te rzeczy zabiorę ze sobą". Zanim jednak przeprowadzisz swoją kolekcję porcelanowych figurek, będą one widoczne dla potencjalnego kupca. Nie zobaczy on wielkości pokoju i ustawności, a Twoje szpargały, które niekoniecznie mu się spodobają.

6. Podwórko

Zadbane obejście zachęca kupców. Bałagan na ganku i zaniedbany, zaśmiecony ogród wywoła odwrotny efekt. Zanim zaprosisz kupców na home viewing, zrób porządek na grządkach.

7. Bałagan

Brudny dom to zaniedbany dom, a zaniedbany dom to kiepska, bo czaso- i pracochłonna inwestycja. Dokładnie wysprzątaj każdy kąt, każdą wtyczkę, włącznik, framugę, kratkę wentylacyjną. Kupcy są niezwykle skrupulatni.

8. Kominki, klimatyzacje

Tego typu elementy mogą podnosić wartość nieruchomości. Mogą też opóźnić jej sprzedaż. Zadbaj o konserwację kominów, wkładu kominkowego, układów wentylacyjnych, odgrzybianie klimatyzacji. Uczyń z nich argumenty przemawiające za kupnem.

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

цена на гречиху

овес цена

цена на подсолнух