Data publikacji:

Porady: mała sypialnia dla pary

W mieszkaniach pokój przeznaczony na sypialnię zazwyczaj ma małe wymiary. Jednak wcale nie musi to oznaczać, że użytkowanie jej we dwoje będzie niefunkcjonalne i niezbyt wygodne. Podpowiadamy co zrobić, aby mała sypialnia dla pary była komfortowa oraz efektowna.

Zazwyczaj mała sypialnia ma ok. 10 m², a to już wystarczy, aby zmieścić w niej wygodne łóżko oraz miejsce do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy. Pomieszczenie możemy urządzić na kilka sposobów. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Klasycznie

Jeśli pokój ma min. 8 m² możemy ustawić łóżko centralnie, dzięki czemu po obu stronach będzie do niego dostęp. W takim pomieszczeniu spokojnie zmieścimy łóżko o wymiarach 140x200 m lub 160x200 cm. Po obu stronach łóżka możemy umieścić małe stoliki, na których znajdzie się miejsce na lampkę nocną, książkę lub szklankę z wodą. Ponadto centralne umiejscowienie łóżka wprowadzi do pomieszczenia ład i symetrię. Naprzeciwko łóżka możemy umieścić zabudowaną szafę z lustrem, która optycznie powiększy pokój lub komody na bieliznę oraz pozostałe drobiazgi.

Źródło: houzz.com, houseandgarden.co.uk

Łóżko w poprzek

Możemy również odwrócić kierunek ustawienia łóżka, dzięki czemu uzyskamy więcej przestrzeni po jego bokach. Tym samym otrzymamy dodatkowe miejsce na szafę i komodę, a jednocześnie wygodny dostęp do łóżka. Po drugiej stronie pokoju możemy zagospodarować mały kącik biblioteczny z fotelem i lampą oraz wąskim regałem na książki.

Źródło: genomvisio.net, theinspiredroom.net

Wskazówki:

 • w małej sypialni stosujmy jasne kolory, w połączeniu z kolorystycznymi detalami

 • opcjonalnie możemy pomalować jedną ze ścian na kontrastujący kolor lub zastosujmy tapetę w szerokie pasy, która poszerzy optycznie pokój

 • ograniczmy dodatki, aby nie zagracać pomieszczenia

 • korzystajmy z parapetów i półek wiszących

 • zastosujmy odpowiednie oświetlenie – kinkiety, punktowe lampy ledowe

 • wykorzystajmy przestrzeń pod łóżkiem na pojemniki na pościel lub pudełka

  Łóżko dosunięte do ściany

  Inną opcją jest dosunięcie łózka do jednej ze ścian, dzięki czemu uzyskamy więcej miejsca na komodę lub szafę. Niestety w tej sytuacji jeden z partnerów będzie w mniej komfortowej sytuacji z niewygodnym dostępem do łóżka. Osoba śpiącą przy ścianie będzie także musiała korzystać z szafki ustawionej po drugiej stronie łóżka. Wyjściem z tej sytuacji jest używanie parapetu lub wiszącej półeczki zamontowanej na bocznej ścianie lub nad wezgłowiem.

  Źródło: ghar360.com, adorable-home.com

  Zabudowa nad wezgłowiem

  Jeśli trudno znaleźć nam miejsce na schowki możemy zabudować część ściany nad wezgłowiem lub wycofać odrobinę łóżko i zbudować na ścianie za nim szafę. Pod zabudowanymi szafkami warto zainstalować kinkiety, które będą pełniły role lampek nocnych. Pozwoli to także wprowadzić ciekawy klimat do wnętrza. Szafki pozwolą pomieścić nie tylko ubrania, ale także pościel czy ręczniki. Jeśli chcemy „ukryć” optycznie zabudowę niech fronty szafek lub szafy będą w kolorze ścian.

  Na grafice: 1. , 99,95 zł; 2. , 279 zł

  Więcej kompletów pościeli znajdziesz .

  Autor: Kasia
  Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752
  
  www.np.com.ua/teplovoe-oborudovanie/fritjurnicy.html

  горные велосипеды

  китайский скутер ремонт