Data publikacji:

Buda dla psa – jak wybrać najlepszą?

Psy właścicieli domków jednorodzinnych dużo czasu spędzają na dworze, dlatego powinniśmy zapewnić im wygodne oraz ciepłe legowisko, gdzie schronią się przed deszczem, zimnem czy po prostu odpoczną. Podpowiadamy, jaką budę wybrać, aby była komfortowa i estetyczna.

Zanim jednak zaczniemy poszukiwania określmy miejsce, w którym ustawimy budę. Dzięki temu będziemy wiedzieli ile miejsca mamy na legowisko. Nie ustawiajmy go zbyt daleko od domu, w kącie działki. Pozwólmy psu obserwować okolicę. Pamiętajmy także, aby dobrze przygotować podłoże.

Obiekt nie powinien stać bezpośrednio na ziemi, gdyż zwilgotnieje i zacznie próchnieć. Możemy wyłożyć miejsce dodatkową płytą MDF lub kawałkiem gumy.

Wielkość

Buda powinna być dostosowana do rozmiarów pupila. Najmocniej dotyczy to dużych psów, które muszą swobodnie dostać się do środka, jak i czuć wygodnie w środku. Weźmy pod uwagę także fakt, że zwierzę ziania pozycje, kręci się oraz rozkłada. Buda powinna pozwalać mu na swobodny odpoczynek lub sen.

Jeśli pies „mieszka” na dworze warto wybrać budę ze specjalnym przedsionkiem, który zatrzyma chłód i wiatr, Tyczy się także dachu – najlepszy będzie lekko wystający poza obręb budy, dzięki czemu deszcz nie będzie dostawał się do środka.

Na grafice: 1. ; 2. ; 3.

Materiał

Najcieplejsze budy będą wykonane z drewna lub płyt MDF. Ponadto są one wytrzymałe oraz odporne na czynniki zewnętrze – atmosferyczne, jak i uszkodzenie. Pomimo solidnego materiału obiekt warto dodatkowo zabezpieczyć oraz ocielić, można użyć do tego waty lub styropianu.

Materiał najlepiej obić listewkami lub materiałem. Buda może być także zbudowana z blachy. Jednak nie trzyma ona ciepła oraz odbijający się deszcz będzie powodował hałas. Jeśli buda będzie ustawiona na tarasie, w ganku lub garażu pod dachem możemy wybrać produkt wykonany z materiału, który jest cieplejszy oraz bardziej miękki.

Wygląd

Wybierając budę warto dopasować ją do stylizacji domu i ogrodu. Najefektowniej prezentują się te z naturalnego drewna, ponieważ bez trudu komponują się z otoczeniem. Jednak równie efektowni wyglądają obiekty kolorowe czy z dodatkowymi opcjami, jak np. z zasłonką przy wejściu.

Bez względu na wygląd zewnętrzny warto zwrócić uwagę na wnętrze. Wrzućmy do środka koc lub nieużywaną poduszkę. Zapewni to nie tylko ciepło, ale także bardziej zachęci psa, aby skorzystał ze swoje legowiska.

Na grafice: 1. ; 2. ; 3.

Więcej bud dla psów znajdziesz .

Chcesz wybrać odpowiednie legowisko dla swojego psa? Zobacz nasze wskazówki.

Autor: Kasia
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

apach.com.ua/shop/category/holodilnoe-oborudovanie/stoly-morozilnye

ролеты киев

ремонт скутера киев