Data publikacji:

Czerń na ścianach - przegląd inspiracji

Wiele osób wciąż obawia się dużych ilości czerni we wnętrzach. Uchodzi ona bowiem za ciężką, smutną barwę, która wprowadza ponury klimat do pomieszczenia. Pragniemy pokazać, że z jej pomocą można stworzyć wspaniałe pomieszczenia. Przedstawiamy zestawienie inspirujących przykładów użycia czerni na ścianach.

Czerń czerni nierówna. Na rynku znajdziesz różne "odcienie" czarnego: cieplejsze, chłodniejsze, matowe i połyskujące. Dużo zależy od rodzaju materiału nałożonego na powierzchnię ścian (kafelki, farby, tapety, boazeria) oraz technik wykończenia (np. przecierki z farby).

źródło zdjęć: www.houzz.com

Czerń jest bardzo klasyczną barwą. Kojarzymy ją z luksusem i elegancją. Przypomnij sobie, masz stosunek do kosmetyków opakowanych w proste, minimalistyczne, czarne pudełeczka z metalicznym napisem. Z reguły wydają Ci się droższe, prawda? Tę samą sztuczkę możesz zastosować w swoim mieszkaniu.

źródło zdjęć: www.houzz.com

Połączenie czerni z kolorami metalicznymi sprawia, że pomieszczenie wygląda na droższe i bardziej eleganckie. Zestawiając czarne ściany z metalowymi dodatkami, rozświetlasz i dopełniasz wnętrze. Złote lub miedziane akcesoria i detale ocieplają atmosferę. Warto uzupełnić je drewnem. Odcienie szarości i srebra natomiast wprowadzają chłodniejszy, bardziej neutralny klimat. Prezentują się jeszcze ciekawej, gdy pojawiają się w sąsiedztwie bieli oraz materiałów transparentnych (szkło/lustra, kryształ).

źródło zdjęć: www.houzz.com

Czerń dopełniona bielą bardzo dobrze pasuje w designerskich, minimalistycznych pomieszczeniach. Zestawienie otwiera wnętrze. Użyj cieplejszych, matowych czarnych farb oraz zagraj materiałami i fakturami (np. wełniane pledy, miękka wykładzina, poduszki), żeby pokój był bardziej przytulny.

Meble i dodatki użyte w grafikach:

Silver set: 1. ; 2. 

Golden set: 1.; 2. ; 3.

Minimal set: 1. ; 2. 

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

topobzor.info

viagra generika online kaufen

детские ковры киев