Data publikacji:

Dekoracje domu DIY - gliniane doniczki w kształcie rożków

Upalne letnie dni sprawiają, że nieustannie łakniemy ochłody. Najlepiej w formie pysznych lodów. Warto więc wykorzystać ten uwielbiany przez wszystkich element lata, by własnoręcznie wykonać wyjątkowe dekoracje domu – gliniane doniczki w kształcie lodowych rożków. Taka urocza dekoracja na pewno upiększy każde wnętrze.

Gliniane doniczki w kształcie rożków to wspaniały sposób, by celebrować lato. Ta urocza forma dekoracji domu jest bardzo prosta w wykonaniu i oferuje wiele różnych możliwości aranżacji – wykorzystajcie je jako doniczki, które zawiesicie na ścianie, jako ozdobę stołu, pojemniczek na ołówki, który ustawicie na biurku etc.

Chcecie dowiedzieć się, jak je zrobić? Czytajcie dalej!

Potrzebne materiały:

- glina modelarska wypalana w piecu (ok. 80 dag na 3 doniczki)

- wałek

- stożkowa czapeczki imprezowe

- okrąg o takiej średnicy, jaką chcielibyście nadać doniczkom (tu: 20 cm)

- narzędzia do modelowania gliny lub nóż

- linijka

- metalowa blaszka do pieczenia ciastek

- folia aluminiowa

- piekarnik

- farba akrylowa

Gliniane doniczki - przygotowanie:

Krok 1:

Nagrzejcie piekarnik do ok. 120 st. Celsjusza. Następnie podzielcie glinę na 3 równie części. Weźcie jedną z nich i rozwałkujcie ją na grubość około 0,6 cm.

Krok 2:

Na rozwałkowaną glinę połóżcie okrąg i użyjcie go jako szablonu, by wyciąć z niej koło tej samej wielkości.

Krok 3:

Używając linijki i narzędzi do gliny (albo noża), zaznaczcie na glinie małe odcinki co 1,5 cm. Gdy pokryjecie liniami całą powierzchnię gliny, powtórzcie ten sam proces odciskając je w przeciwnym kierunku. Chcecie w ten sposób odwzorować kratkowany wzór wafelka na lody.

Krok 4:

Owińcie zewnętrzną stronę imprezowej czapeczki folią aluminiową a następnie ostrożnie owińcie wokół niego glinę tak, by wzór był na wierzchu. Chcecie stworzyć z gliny rożek tak, by oba końce gliny złączone były na przodzie rożka. Z tyłu wytnijcie mały otwór na wieszak, by zawiesić rożek na ścianie.

Krok 5:

Powtórzcie poprzednie punkty, aż wykorzystacie całą ginę.

Krok 6:

Wyłóżcie metalową blaszkę na ciastka folią aluminiową i ułóżcie na niej owinięte folią czapeczki z nałożoną na nie gliną. Chcecie, by szpic był skierowany ku górze. Pieczcie rożki przez około 15 minut. Po wyjęciu z piekarnika pozwólcie im całkowicie wyschnąć, po czym pomalujcie je na wybrany kolor farbą akrylową.

Gotowe!

Co sądzicie o takiej formie dekoracji domu?

Autor: Oliwia Górska
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

www.ry-diplomer.com

british detective comedy

прайс на отделочные работы