Data publikacji:

Design w ukryciu – innowacyjne rozwiązania dla małych i średnich mieszkań

Niewielkie mieszkanie nie musi się wiązać z przytłaczającym wystrojem, zagraconą przestrzenią, niewygodą i brakiem miejsca na szpargały. Przedstawiamy 5 innowacyjnych projektów, które w prosty sposób rozwiązują problemy małych i średnich mieszkań.

Autor: Anna F.

Łóżko w szufladzie

To proste, praktyczne rozwiązanie wciąż nie jest zbyt często stosowane. A szkoda - łóżko można ukryć w podeście lub na dnie głębokiej szafy, a porządnie wykonany stelaż na kółkach sprawi, że rozkładanie go będzie szybsze niż w przypadku tapczanu. Takie łóżko będzie też dużo wygodniejszym miejscem do spania niż rozkładana sofa, którą najczęściej wybieramy przy wyposażaniu kawalerek.

Fot.

Hamak pod sufitem

Jeśli masz szczęście mieszkać w mieszkaniu o wysokich sufitach, masz wiele możliwości wykorzystania tej przestrzeni - poczynając od antresoli, przez wysokie regały na książki, po… podwieszany pod sufitem hamak. To dodatkowa przestrzeń do czytania i relaksu, dużo atrakcyjniejsza od zagracających pokój kanap i foteli.

Hamak możesz wykonać na własną rękę. Sprawdź: wnetrza-ze-smakiem.pl/diy-jak-zrobic-hamak-krok-po-kroku.

Sofa, która zmienia się w piętrowe łóżko

Problem z miejscem do spania dla dzieci lub gości rozwiązuje ta sofa, którą w prosty sposób można zmienić w dużo wygodniejsze piętrowe łóżko. Ta propozycja sprawdzi się szczególnie w przypadku rodzin mieszkających w małych i średnich mieszkaniach, gdzie pokój trzeba zaadaptować na potrzeby kilkorga dzieci.

Fot:

Szafka na buty pod schodami

Wiele osób narzeka na rozrzucone chaotycznie buty w przedsionku, a rozkład pomieszczenia nie pozwala na umieszczenie wygodnej, pojemnej szafki. Dobrym pomysłem jest “schowanie” pojemnika na buty pod schodami, w formie efektownej, wysuwanej szuflady.

Fot. .

Stół, który możesz… zwinąć

Brak miejsca na pełnowymiarowy stół do jadalni to jeden z najczęstszych problemów mieszkańców kawalerek i małych mieszkań w blokach. Na co dzień wystarcza nam niewielki stolik lub blat kuchenny, bywają jednak okazje, gdy duży stół dla całej rodziny to konieczność. Z pomocą przychodzi szwedzka designerka Nathalie Dackelid, która zaprojektowała “zwijany” drewniany stół, którego długość można dowolnie dostosowywać.

Fot. .

Szeroki wybór mebli do małych i średnich mieszkań znajdziesz TUTAJ

Autor: Karolina
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

ремонт под ключ

купить горный велосипед

Vardénafil sans ordonnance