Data publikacji:

DIY: dekoracje na wesele

Wesele to inwestycja, która wymaga dużego wkładu finansowego. Własnoręcznie wykonanie części dekoracji to nie tylko oszczędność, ale przede wszystkim satysfakcja i zadowolenie, że ozdoby wyglądają dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Przedstawiamy kilak ciekawych propozycji na weselne dekoracje DIY.

Obecnie na weselu goście otrzymują szereg atrakcji, np. foto-budka, wpisy do Księgi Gości czy słodki kącik z łakociami, które sprawiają, że uroczystość przebiega dynamicznie i na dłużej zostaje w pamięci. Para Młoda stara się także przygotować oryginalny wystrój oraz drobny upominek dla każdego. Część z tych prac można wykonać samemu, dzięki czemu pozwoli to odwrócić uwagę od towarzyszącemu temu wydarzeniu stresowi. Co możemy przygotować samodzielnie?

Zamiast kupować wazony możemy wykorzystać słoiki ozdobione szarfą i wstążkami. Fot.

Nad głowami

To część, którą większość nie zaprząta sobie głowy, jednak może być jednym z najbardziej spektakularnych efektów całego wystroju. Możemy wypełnić setki balonów helem i stworzyć niezwykłą dekorację na cały sufit ze zwisającymi wstążkami. Z balonów możemy także zrobić dodatkową girlandę obok stolika ze słodkościami lub nad głowami pary młodej. Doskonałym pomysłem będą także łańcuchy – gruba nitka z motylami, ważkami lub ptaszkami origami. Wszystko w kolorystę głównej dekoracji. Atrakcyjnie wyglądają także tiulowe pompony lub papierowe kule.

Do dekoracji możemy wykorzystać balony, chorągiewki w kształcie serduszek lub duże litery. Fot. ,

Za plecami Młodych

Miejsce, gdzie siedzi Para Młoda przyciąga całą uwagę gości przez cały wieczór. Warto stworzyć ciekawą aranżację, którą zapamiętają na dłużej i która będzie efektownie prezentować się na zdjęciach. Za plecami młodych małżonków może zatem zawisnąć własnoręcznie wykonany napis LOVE lub galeria zdjęć z ich związku – w ozdobnych ramkach na sznurkach lub wstążkach.

Jedną z ciekawszych ozdób ściany za plecami Pary Młodej jest galeria ze zdjęciami ich lub ich rodziców. Fot.

Upominek dla gości

Spotykamy różnego rodzaju upominki oraz sposób ich wręczania. Niekiedy znajdziemy mały pakunek na talerzyku, a innym razem jest od tego specjalny stolik przy wyjściu. W ramach upominku znajdziemy coś słodkiego, zdjęcia z foto-budki czy drobny prezent. Warto zadbać o jego oprawę – możemy przygotować ciekawe pudełeczko, torebeczki czy mini-szkatułki. Jeśli chcemy przeznaczyć na upominki jedno miejsce udekorujmy je w szczególny sposób. Może to być rama z kolorowymi zdjęciami lub wstążkami, chorągiewki z literami czy stojące litery.

Nie zapomnij o stoliku z upominkami dla gości. Możesz go ozdobić, np. tak jak na zdjęciu. Fot.

Szeroki wybór materiałów do stworzenia dekoracji znajdziesz .

Autor: Kasia
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

showroom-kiev.com.ua

www.rbt.com.ua

https://rbt.com.ua