Data publikacji:

DIY – eleganckie poszewki tie-dye

Po długim dniu w pracy, w szkole czy na uczelni należy Ci się zasłużony odpoczynek. Wracasz wieczorem do domu i po kilku nieco mniej produktywnych godzinach, nadchodzi pora snu. Układasz się wygodnie na łóżku, kładziesz głowę na swojej ulubionej poduszce? Dlaczego ulubionej? Bo samodzielnie ozdobionej!

Pięknie zdobiona pościel nie rzadko może sporo kosztować. Nic więc dziwnego, że miłośnicy DIY stworzyli już szereg poradników, które nauczą Was, jak samodzielnie ozdobić pościel. Tradycyjnie są to bardzo proste instrukcje, które zwykle wymagają po prostu trochę czasu i chęci. Jeśli więc macie dość swoich nudnych, zwyczajnych poszewek, ale nie chcecie wydawać pieniędzy na nowe, koniecznie czytajcie dalej i dowiedzcie się, jak samodzielnie zafarbować poszewki na poduszki, by nadać im wyjątkowy efekt.

Potrzebne materiały:

- duży plastikowy pojemnik

- drewniana lub metalowa łyżka (albo patyk) – pamiętajcie, by nie wykorzystywać jej już potem do gotowania!

- najzwyklejsze białe poszewki na poduszki

- gumki recepturki

- woda

- barwnik do tkanin w wybranym kolorze

- opcjonalnie: sól niejodowana

Przygotowanie:

Krok 1:

Zbierzcie razem wszystkie potrzebne materiały i przygotujcie miejsce do pracy.

Krok 2:

Istnieje bardzo dużo sposobów na zafarbowanie poszewek sposobem tie-dye. W tym poradniku wykorzystano wzór tarczy do rzutek, umieszczony w centralnej powierzchni poszewki. Jeśli chcecie, wybierzcie inny wzór, który Wam się podoba. Jeśli jednak zdecydujecie się na ten wzór, pierwszym krokiem będzie znalezienie środka poszewki i uniesienie jej w palcach. Nie powtarzamy tego procesu z drugiej strony poszewki. Interesuje nas tylko jej przód.

Krok 3:

Zawiążcie gumkę recepturkę dookoła trzymanego w palcach materiału – około 2,5 cm od góry. Następnie zawiążcie drugą gumkę około 1,75 - 2,5 cm poniżej pierwszej gumki. W zależności od wielkości poszewki i rozmieszczenia gumek, możecie użyć w tym miejscu cztery lub pięć gumek.

Krok 4:

Do dużego plastikowego pudełka wlejcie tyle gorącej wody, by całkowicie zakryła poszewkę i pozwalała ją swobodnie poruszać.

Krok 5:

Zanurzcie poszewkę w wodzie i dokładnie ją zamoczcie. Następnie wyjmijcie ją, wykręćcie i odstawcie na bok.

Krok 6:

Otwórzcie opakowanie z barwnikiem do tkanin i dodajcie go do wody (posiłkujcie się instrukcją umieszczoną na opakowaniu barwnika). Pamiętajcie, że im więcej farby dodacie, tym intensywniejszy otrzymacie kolor. Obserwujcie, jak barwnik rozprowadza się w wodzie ;)

Krok 7:

Ten krok jest opcjonalny, jednak specjaliści od DIY zalecają dodanie do mieszanki soli niejodowanej. Sól sprawia, że barwnik jest dużo żywszy na materiale. Jeśli zdecydujecie się pominąć ten krok i wykorzystujecie srebrny barwnik, poszewka będzie wyglądała po wyschnięciu trochę bardziej brązowo niż srebro. Wszystko zależy więc od Waszych upodobań. Jeśli zdecydujecie się na sól, do 3 filiżanek wrzącej wody dodajcie jedną szklankę soli. Mieszajcie do rozpuszczenia.

Krok 8:

Dodajcie mieszaninę z soli i wody do pojemnika z wodą oraz barwnikiem, a następnie mieszajcie, by rozprowadzić dokładnie sól.

Krok 9:

Włóżcie do środka poszewkę i dokładnie wymieszajcie ją w wodzie, by równomiernie nasiąknęła barwnikiem.

Krok 10:

Pozwólcie tkaninie leżeć w mieszance przez minimum 30 minut. Mieszajcie od czasu do czasu, upewniając się, że materiał zabarwia się równomiernie.

Krok 11:

Po skończeniu farbowania, wyjmijcie poszewkę I wypłuczcie ją w wodzie o pokojowej temperaturze. Zdejmijcie gumki recepturki, by odsłonić wzór. Dodajcie trochę detergentu podczas płukania, by usunąć nadmiar barwnika.

Krok 12:

Rozwieście poszewki do wyschnięcia. A jeśli spodoba Wam się efekt, zaplanujcie farbowanie poszwy na kołdrę! Po całkowitym wyschnięciu załóżcie poszewki na poduszki i cieście się odmienioną sypialnią.

Podobają Wam się poszewki farbowane metodą tie-dye?

Autor: Oliwia Górska
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752
Нашел в интернете нужный блог , он описывает в статьях про чехлы на алиэкспресс https://topobzor.info/chehly-dlja-telefonov-i-smartfonov-na-alijekspress-iz-kitaja/
ремонт мотоциклов в киеве

viagra achat