Data publikacji:

DIY: komunijne dekoracje stołu

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka oraz jego rodziców, dlatego też po uroczystości spotykamy się z najbliższymi, aby wspólnie celebrować te chwile. Bardzo często przyjęcie odbywa się w domu. Podpowiadamy bardzo proste w przygotowaniu dekoracje stołu, dzięki czemu wprowadzimy do domu komunijny klimat.

Stół podczas komunijnego obiadu najczęściej dekorujemy na biało, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do niego odrobinę koloru – złoto, zieleń kwiatowych gałązek, błękit czy róż to idealne odcienie, dopasowane do uroczystości. Prezentujemy ozdoby, które udekorują stół podczas komunijnego przyjęcia.

Na stole biel może przeplatać się różem lub błękitem. Fot.

Talerzyk i serwetka

Białą, bawełnianą serwetkę możemy własnoręcznie ozdobić filcowymi dekoracjami lub kwiatami. Wystarczy złożyć serwetkę na kształt kieszonki i obok sztućców wsunąć do niej gałązki konwalii lub gipsówki. Ciekawym pomysłem będzie też zwinąć serwetki w rulon i przewiązanie jej gałązką konwalii, jej miękka łodyga z pewnością poradzi sobie z tym zadaniem. Możemy także przygotować małe bukieciki, przewiązać białą wstążką i położyć na każdym talerzyku.

Jedną z najpiękniejszych dekoracji będą konwalie. Fot. ,

Kwiatowe dekoracje

Bez wątpienia białe kwiaty będą najlepszą dekoracją komunijnego stołu. Możemy wykorzystać wiosenne kwiaty, np. konwalie, gipsówkę, białe frezje czy hiacynty. Obok wspaniałego wyglądu wprowadzą także zmysłowy zapach do wnętrza. Świeże kwiaty wstawiamy do przezroczystych wazonów lub słoików przewiązanych wstążką. Ciekawa ozdobą będą też zdobne kwiatuszki poukładane w wysokich kieliszkach.

Na komunijnym stole główną dekorację powinny stanowić świeże kwiaty. Fot.

Słodkie ozdoby

W ramach dekoracji stołu możemy także pokusić się o komunijne wypieki. Ciasteczka w kształcie krzyżyka mogą wywołać kontrowersje, ale już babeczki z białym kremem lub biszkopciki w kształcie komunijne sukienki będą jak najbardziej na miejscu. Warto przygotować także słodkie bake-popsy w czekoladzie. Możemy je powtykać na patykach, np. w małe doniczki z trawą.

Ozdobę mogą stanowić także słodycze, jak to pokazano na blogu

Szeroki wybór prezentów na Komunię Świętą znajdziesz .

Autor: Kasia
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

https://webterra.com.ua