Data publikacji:

DIY: ozdobne pisanki wielkanocne

Tradycja malowania jajek na Wielkanoc jest jednym z piękniejszych zwyczajów kultury polskiej. Kolorowe i pomysłowo udekorowane skorupki są najlepszym elementem dekoracji wielkanocnych. A ich przygotowanie to wspaniała i kreatywna zabawa dla dzieci i dorosłych. Przedstawiamy pomysły DIY na ozdobne pisanki wielkanocne.

Przygotowania do świąt Wielkiej Nocy to nie tylko generalne porządki, obfite zakupy i godziny spędzone na gotowaniu. Należące do tradycji wielkanocnych malowanie jajek jest chwilą relaksu i przyjemniej zabawy. Radość z dekorowania skorupek nie ma sobie równych - cieszy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz gotowych szablonów, naklejek i barwników istnieją różnorakie sposoby i techniki, dzięki którym świąteczny przysmak przeistacza się w prawdziwe, małe dzieła sztuki. Oto kilka inspirujących przykładów ozdobnych pisanek.

1. Pisanki decoupage

Prosta, ale dająca wiele możliwości metoda. Ozdobne pisanki wielkanocne wykona każdy: nie musisz być wybitnie uzdolnionym artystą grafikiem lub malarzem, żeby nanieść na skorupkę wymyślny wzór. Wystarczy odpowiedni szablon i niezawodny .

Źródło: http://craftandcreativity.com; http://vintagewithlaces.blogspot.com

2. Brokatowe pisanki

Pięknie połyskują w koszyczku i w stroiku. Brokat nie tylko rozświetla skorupkę, ale także nadaje jej ciekawą fakturę. Obtocz jajko w kleju i brokacie. Równie ciekawie będą wyglądać szlaczki z błyszczącego pudru: pędzelkiem wykonaj wzór z kleju, a następnie zanurz jajo w brokacie.

Źródło: http://misskristurner.com

3. Pisanki z woskowym wzorem z kredek świecowych

W rzeczywistości pisanka jest jednym z rodzajów dekorowanych jaj wielkanocnych (ciekawostki oraz rodzaje na temat pisanek opisano ). Ten rodzaj charakteryzuje się wzorem z wosku. Po namalowaniu ornamentów i szlaczków, jajo zostaje zanurzone w barwniku. Ta tradycja mogła zainspirować kolejną technikę: gorące, ugotowane jajka malowane są , które pod wpływem wysokiej topią się, tworząc ciekawy deseń na skorupce.

Źródło: http://www.jennaburger.com

4. Pisanki ekologiczne (kraszanki)

Jesteście ciekawi, jak powstają ekologiczne pisanki? Tylko przy użyciu naturalnych, tradycyjnych metod barwienia (naturalne sposoby kraszenia jaj oraz rodzaje barwników znajdziecie ). Tu twórca wykorzystał rośliny, które posłużyły za szablon. Po przymocowaniu ich do skorupki, gotował przygotowane jaja w wywarze roślinnym. Liście zadziałały jak wosk. Pełną instrukcję znajdziecie .

Kraszanki; źródło: http://www.fabartdiy.com

5. Neonowe pisanki barwione w piance do golenia

Eksplozja kolorów przywodząca na myśl rozgwieżdżone niebo. Taki rezultat możesz uzyskać barwiąc swoje jajka w piance do golenia. Blogerka wykorzystała piankę (nie żel!), do której dodała  Całość niedokładnie zmieszała widelcem. Następnie zanurzyła ugotowane jaja na ok. 45 min w mieszance. Neonowy efekt robi wrażenie. Instrukcję znajdziesz .

Źródło: http://katiescrochetgoodies.com

6. Pisanki ze wzorem odbitym z jedwabnych krawatów

To bardzo ciekawa technika nanoszenia wzoru na skorupkę (dziękujemy Pani Joannie za inspirujący pomysł). Kolorowy deseń zostaje przeniesiony z jedwabnego materiału na skorupkę podczas gotowania. Jajka należy ciasno owinąć materiałem odzyskanym z , następnie dodatkowo zawinąć je w bezbarwne (jasne) szmatki. Tak przygotowane jajka gotujemy ok. 20 minut. Pozostawiamy je do ostygnięcia i wyschnięcia. Dokładną instrukcję znajdziecie m.in. .

Źródło: http://ourbestbites.com

A Wy jakie w tym roku przygotowujecie pisanki? Pochwalcie się swoimi dziełami!

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752
Наш популярный web-сайт со статьями про анаболические стероиды купить анаболики купить
Был найден мной интересный блог , он описывает в статьях про Гонадотропин купить https://buysteroids.in.ua
Велосипед Merida