Data publikacji:

Ekownętrze w skandynawskim stylu

Styl skandynawski uchodzi za bardzo zimny i surowy. Z reguły kojarzymy go z surową bielą i pustą przestrzenią loftów. Tymczasem na tym nie koniec tego, co może nam zaoferować estetyka północy. Przedstawiamy ekownętrze w skandynawskim stylu.

Styl skandynawski to nie tylko minimalizm. Surowość formy znajduje ujście również w surowości materiałów. W ekologiczne odsłonie odkrywa przed nami nową jakość prostoty i pierwotności.

Bliżej natury

Ekownętrze w skandynawskim stylu wybiera swoją tkankę spośród naturalnych materiałów. Nie jest to naturalność w rozumieniu Bauhaus, lecz bardzo surowa i bliska rzeczywistej postaci. Znacie powiedzenie "nieoszlifowany diament"? W tym wypadku ostatecznym szlifem jest brak szlifu. Toporne drewno, kamień, nieobrobione gałęzie, włochata wełna, naturalna skóra - wykorzystuje się je, nie rezygnując w całości z ich specyficznych właściwości.

Źródło: http://www.anmagritt.no; www.cococozy.com

Design recyklingu

Kraje skandynawskie słyną z wysokich standardów proekologicznych. Społeczeństwo od najmłodszych lat uczone jest szacunku dla ekosystemu. Tamtejsze rządy wspierają edukację ekologiczną i obywatelskie inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

Źródło: www.thepoetryofmaterialthings..com; www.clippings.com

Skandynawskie ekownętrze jest jedną z postaci polityki wartości naturalnych. Charakterystycznym dla tego stylu ruchem jest design recyklingu. Urządzając pomieszczenie, w sprytny i bardzo efektowny sposób . Stare słoiki, ścinki itp., dzięki otwartemu i nieskrępowanemu myśleniu o potencjale tego, co odnawialne, przeradzają się w dekoracje, narzędzia oraz praktyczne dodatki w gospodarstwie domowym.

Powrót do korzeni, czyli handmade

Zaraz obok designu recyklingu plasuje się kolejny trend, a mianowicie . Powrót do dawnych, ludowych tradycji i technik wytwórczych wynika ze świadomości własnej tożsamości oraz poszanowania lokalnej kultury. Fascynacja prostotą i samodzielnością jest niejako odpowiedzią na grożący nam pęd technologiczny i konsumpcyjnego, globalnego życia, upływającego pod dominacją urbanistów i wielkich korporacji.

Źródło: http://www.anmagritt.no

Handmade wymaga precyzji, spokoju i czasu. Jest niezależny, a w wydaniu eko - często uświadomiony i ideologiczny. To manifestacja człowieczeństwa i szacunku dla dorobku poprzednich pokoleń.

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752
Этот авторитетный web-сайт про направление Мастерон купить https://buysteroids.in.ua/inekczionnyie-anabolicheskie-steroidyi/masteron.html
Наш нужный блог про направление Оксандролон купить https://buysteroids.in.ua/tabletirovannyie-anabolicheskie-steroidyi/oksandrolon/oxandrolon.html
ремонт офиса