Data publikacji:

Fluo design - siła koloru, wnętrze z charakterem

Mocne, wyraziste i pełne energii wnętrze - tak prezentują się aranżacje w stylu fluo design. Trend podbija serca branży wnętrzarskiej. Fluorescencyjne farby i żarówiaste meble? Hit czy tandeta? Oceńcie sami!

Dodatek koloru ożywia każde pomieszczenie. Mocne kolory wprowadzają do mieszkania radosną i pełną energii atmosferę. Tej wiosny branża wnętrzarska wyjątkowo upodobała sobie barwne aranżacje. Swoją długą młodość przeżywają style pop, kolorowe retro oraz boho chic. Naszą uwagę zwrócił kolejny trend - fluo design. Jak wygląda fluorescencyjne wnętrze?

Fluo design

Fluo design wziął nazwę od wykorzystywanych w aranżacjach fluorescencyjnych kolorów. Żarówiaste dodatki, meble i wykończenia ściągają wzrok, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że biją po oczach. Silnie nasycone odcienie odbijają światło, dzięki czemu nie sposób ich nie dostrzec. Cukierkowy, neonowy róż, jaskrawy żółty, świetlisty czerwony - to tylko kilka z barw, które upodobali sobie miłośnicy fluo. W efekcie powstają niezwykle żywe i dynamiczne projekty.

Źródło: vtwonen.nl; etsy.com

Pomieszczenia urządzone w stylu fluo wyglądają bardzo nowocześnie i młodzieżowo. Można w nich dostrzec elementy popu. Niemniej nie ma tu żadnych wyznaczników co do samej formy i estetyki dodatków oraz mebli. Cechą dominującą jest kolor, a ten można zaadaptować niemalże do każdej estetyki. Łamiąc ich przykazania, doprowadzasz do powstania nowej, eklektycznej odmiany - bardzo indywidualnej i często niepowtarzalnej. Zamień delikatne pastele shabby chic na neonowe kolory, a przekonasz się, ile drzemie w nim ukrytego potencjału.

Źródło: http://www.thedesignchaser.com; http://www.vtwonen.nl

Baw się kolorem, ale z rozwagą

Co za dużo, to nie zdrowo. Fluorescencyjne akcenty są bardzo ryzykowne. Wyglądają rewelacyjnie i niezwykle ciekawie, ale wymagają dobrego oka oraz wyczucia. Bardzo łatwo przesadzić - granica między dobrym designem a tandetą jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć. Urządzając pokój czy biuro w stylu fluo design, musisz zadbać o równowagę. Efekt zneutralizujesz spokojnymi barwami, np. bielą, czernią, szarością, pastelami. Zachowaj również ostrożność w połączeniu z wyrazistymi fakturami, bo tu również łatwo o przesadę (chociaż takie elementy bardzo dobrze wyglądają w przemyślanym zestawieniu).

1. , 1530 zł; 2. , 827 zł; 3. , 99 zł; 4. , 32,85 zł; 5. , 79,20 zł

Design nie dla wszystkich

Neonowe kolory trzeba kochać lub mieć do nich wiele cierpliwości. Nie każdemu przypadnie do gustu takie zestawienie. Jedno, czego nie można powiedzieć o tych aranżacjach, to na pewno to, że są one spokojne i wyciszające. Zapewne nie wszyscy będą w stanie je za takie uznać. O ile mocne akcenty kolorystyczne wprowadzają dużo ciepła do wnętrza, o tyle motywy fluo nadadzą mu rozpędu. Jeżeli marzy Ci się przytulny salonik, w którym ukoisz swoje nerwy, to raczej nie jest to styl dla Ciebie.

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

ремонт дома

стоимость ремонта квартиры в новостройке

www.rbt.com.ua/services/