Data publikacji:

Idealny materac - materac dopasowany do wagi

Sen jest istotnym elementem naszego życia. Zdrowy i spokojny pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, wydajność w pracy i ogólną kondycję naszego organizmu. Właśnie dlatego tak istotne jest, by materac, na którym śpimy będzie dobrze dobrany nie tylko do naszego wzrostu i rozmiaru łóżka, ale i wagi.

Zanim kupicie nowy materac koniecznie sprawdźcie jego twardość. Źle dobrany - zbyt miękki lub zbyt twardy – negatywnie wpływa na jakość snu. Jeśli macie problemy ze snem, nie wysypiacie się, a po obudzeniu jesteście obolali i zmęczeni – najprawdopodobniej macie materac, który jest źle dopasowany do Waszej wagi. Pamiętajcie też, że wbrew panującym przekonaniom, nie tylko zbyt twardy materac źle wpływa na komfort snu. To samo tyczy się tych, które są zbyt miękkie.

Jaki powinien być idealny materac?

Taki materac powinien umożliwiać Wam przyjęcie podczas snu naturalnej pozycji – lekkiego wygięcia, gdy śpicie na plecach i linii prostej, gdy śpicie na boku. Dopiero wtedy nasze ciało odpręża się, kręgosłup i mięśnie odpoczywają, a cały organizm - regeneruje.

Dlatego tak ważne jest, by materac dopasowywał się do kształtu naszego ciała, ponieważ zapewnia w ten sposób prawidłowe ułożenie kręgosłupa i tym samym – odciąża go.

Jeśli chodzi o twardość materaca to w zależności od osoby na nim śpiącej, odczucia mogą być bardzo subiektywne. Materac, który dla jednej osoby jest twardy, dla innej może być idealny lub nawet za miękki. Wszystko zależy od naszych przyzwyczajeń. Warto jednak pamiętać, iż te „subiektywne odczucia” uzależnione są właśnie od naszej wagi. Osoby o wyższej wadze będą opisywały materac inaczej, niż te, które ważą mniej. Według specjalistów osoba o wyższej wadze powinna wybrać twardszy materac, niż osoba szczupła. Dla osób ważących do 80 kg preferowana twardość materaca to H2, dla osób, które ważą więcej pomiędzy 80 kg a 100 kg – H3. Powyżej tej wagi – H4.

Wskazówka 1: standardowe opisy „twardy”, „średnio twardy”, „miękki” odnoszą się do osób, które ważą ok. 80 kg. Taki standardowy, średnio twardy materac może więc dla osoby o wadze 50 kg sprawiać wrażenie twardego, podczas gdy osoba ważąca 100 kg opisze go jako miękki.

Wskazówka 2: Jeśli kupujecie materac dla dwóch osób, których waga znacznie się różni, zastanówcie się nad zakupem dwóch osobnych materacy, dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W przeciwnym przypadku osoba, które waży więcej będzie niekorzystnie wpływać na jakość snu osoby lżejszej. Dodatkowo trwałość dwóch materacy będzie większa niż jednego, wspólnego. Inną opcją jest wybór szerokiego materaca lateksowego, kieszonkowego albo stworzonego w technologii Bultex®.

Jeśli macie w planach zakup nowego materaca, poszukajcie Przykładowe egzemplarzeznajdziecie poniżej.

Testujecie materace w sklepach, w których tam opcja jest dostępna?

Autor: Oliwia Górska
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

poliv.ua/

рожь продать

thailand-option.com/the-candlestick-candlestick-technique-you-must-learn-before-trading-binary-options/