Data publikacji:

Idealny stolik kawowy – 5 wskazówek

Stolik kawowy to ostatni element układanki jaką jest dekoracja salonu. Zwykle wybierany jest na sam koniec z nadzieję, że będzie idealny, by wypełnić tą dekoracyjną lukę. Jeżeli nie wiecie co wybrać lub szukacie podpowiedzi, czym kierować się podczas poszukiwań doskonałego stolika kawowego, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Wybranie odpowiedniego stolika kawowego sprawia trudność również zawodowym projektantom wnętrz. Dlaczego? Ponieważ dostępne opcje wydają się nieskończone. Mosiężna podstawa ze szklanym blatem? Okrągły drewniany stożek? Z szufladami czy bez? Mały czy duży? Jeśli gnębią Was te i inne pytania, czytajcie dalej!

Wskazówka nr 1 – rozważcie dostępną przestrzeń

Według specjalistów w dziedzinie aranżacji wnętrz idealny dystans od krawędzi kanapy/sofy do krawędzi stolika kawowego powinien wynosić 45 cm. Jest to idealna odległość, by ze swobodą sięgnąć po stojącą na stoliku kawę czy odłożyć czytaną chwilę wcześniej gazetę. Jednocześnie odległość ta jest na tyle duża, by móc wygodnie rozprostować nogi. Jeśli planujecie umieścić w salonie dodatkowe miejsca do siedzenia, z których chcecie mieć możliwość sięgnięcia do stolika kawowego – również przestrzegajcie zasady 45 cm.

Wskazówka nr 2 – mierzcie wysoko

Wysokość stolika kawowego to kluczowa kwestia. Blat stolika powinien znajdować się ok 2,5-5 cm niżej niż wysokość siedzenia. Standardowe stoliki kawowe mają zwykle ok. 40-45 cm, jeśli jednak Wasza kanapa jest wyższa, rozważcie wybór stolika o wysokości ok. 50 cm. W ten sposób Wasi goście nie będą musieli pochylać się niewygodnie nisko za każdym razem, gdy będą chcieli spróbować zaserwowanego przez Was deseru.

Wskazówka nr 3 – zbalansujcie Wasz styl

Spróbujcie określić balans pomiędzy stylem Waszej sofy a stylem stolika kawowego. Jeśli macie zową, jednokolorową kanapę wybierzcie szklany stolik kawowy o ciekawej podstawie. Jeżeli natomiast Wasza kanapa jest wąska i raczej neutralnie delikatna, w Waszym salonie świetnie sprawdzi się wtedy nieco bardziej toporny, większy stolik kawowy na przykład z blatem z grubego drewna i solidnej podstawie.

Wskazówka nr 4 – wybierzcie stół idealny dla wszystkich

Jeśli macie dzieci mądrym wyborem będzie okrągły stolik kawowy. Ostre krawędzie stanowią w tym przypadku zbędne zagrożenie, które łatwo zneutralizować właśnie dzięki opływowym kształtom. A jeśli tak jak większość rodzin potrzebujecie nieco więcej przestrzeni do przechowywania, wybierzcie stolik kawowy z szufladami lub wewnętrznymi półkami. Pamiętajcie – moda modą, ale bezpieczeństwo zawsze idzie pierwsze.

Wskazówka nr 5 – nie przesadźcie

Detale mogą sprawić, że stolik kawowy zmienia się w prawdziwe dzieło sztuki. Zwykle jednak taki okaz potrzebuje miejsca by błyszczeć. Jeśli koniecznie chcecie wybrać stolik kawowy o niezwykłej formie czy detalach, musicie zadbać, by jego otoczenie było neutralne i wyciszone – żadnych wzorzystych, bardzo kolorowych kanap czy dywanów. Chcecie przecież stworzyć harmonię, wnętrze idealne, gdzie każdy element komplementuje inny. Nie potrzebujemy, by każda rzecz grała z osobna pierwsze skrzypce. Less is more.

Jaki jest stolik kawowy w Waszym salonie?

Autor: Oliwia Górska
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752
Этот нужный интернет-сайт со статьями про p9 lite http://top-obzor.com/
тканевые ролеты в киеве

prix du viagra