Data publikacji:

Ikea PS 2014, czyli młodzi projektanci tworzą dla sieciówki

Ikea po raz kolejny zaprosiła młodych projektantów z całego świata do stworzenia oryginalnych mebli i dodatków, które uzupełnią jej standardowy asortyment. W tegorocznej edycji Ikea PS pojawiły się również polskie propozycje – lampa autorstwa Tomka Rygalika oraz sekretarzyk będący wspólnym dziełem Krystiana Kowalskiego, Mai Ganszyniec i Pawła Jasiewicza.

Projekty sprzedawane w linii Ikea PS powstają od 1995 roku i pojawiają się w sklepach co 3 lata, więc obecność w gronie projektantów to spore wyróżnienie. W tegorocznej edycji kreatywnej zabawy wzięło udział 20 designerów (w tym 5 na stałe współpracujących z Ikeą), więc Polacy, choć odpowiadają za dwa projekty, stanowią aż 1/3 zakwalifikowanych.

Ikea PS 2014: polskie projekty
www.ikea.pl

Tym razem akcja przebiega pod hasłem „W ruchu”, które w interpretacji projektantów oznacza mobilne meble i dodatki łatwe w przenoszeniu i transformacji. W tę ideę świetnie wpisuje się zintegrowany z lampą stolik Tomka Rygalika, służący również do przechowywania gazet.

Ikea PS 2014: meble do przechowywania
www.ikea.pl

Trio polskich projektantów odpowiada za sekretarzyk powstały z myślą o niewielkich pomieszczeniach, w których liczy się każdy centymetr wolnej przestrzeni. Mebel ma zaledwie 44 cm głębokości, a jego szerokość wynosi 90 cm. We wnętrzu można przechowywać książki, notatki lub inne przybory niezbędne do pracy za biurkiem.

Ikea PS 2014: wielofunkcyjna lampa
www.ikea.pl

Wśród innych projektów zasługujących na uwagę znajduje się czteropiętrowy stolik nocny, pełniący funkcję mebla do przechowywania oraz tacy na nocne przysmaki projektu tria T. Richardson,C Brill i A. Williams. Ciekawą propozycją jest również druciana szafa mocowana do ściany autorstwa Matali Crasset, z drzwiami zamykanymi na magnes i kolorowymi panelami, które pozwalają tworzyć wzory na bazie krat. Efektowny design i względy praktyczne łączy lampa projektu Davida Wahla, pozwalająca regulować natężenie światła po pociągnięciu za sznurki.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

www.cl24.com.ua/ctcat_id/5.html

learn more binaryoptions21.com