Data publikacji:

Impreza w domu – jak zorganizować przyjęcie idealne?

Organizujesz imprezę w domu? Chociaż podejmowanie gości to trudna sztuka, nie panikuj. Zanim pierwsi goście pojawią się w twoich progach, przekonaj się, jak być dobrym gospodarzem i jak zorganizować przyjęcie idealne.

Rozwiąż problem butów

Zasady savoir vivre mówią jasno – gospodarz nie powinien nakłaniać gości do zdejmowania butów w domu. Jednocześnie to ty jesteś panem swojego domu i ty ustalasz zasady. Warto zatem przemyśleć swoje stanowisko w tej dość kontrowersyjnej kwestii. Jeśli goście chodzący po twoim mieszkaniu w butach nie robią na tobie wrażenia, nie ma problemu. Ale jeśli obawiasz się, że ubrudzone dywany, zarysowane panele czy naruszenie zasad higieny mogą zachwiać twoją sympatią do gości paradujących po mieszkaniu w butach, zastanów się nad rozwiązaniami.

Aby uniknąć kłopotliwej sytuacji już na wstępie należy podjąć kroki zapobiegawcze. Musisz dać swoim gościom wyraźny sygnał co do tego, jakie jest twoje stanowisko wobec kwestii butów. Już na samym wstępie poinformuj przybyłych, że np. wolisz, aby zabrali ze sobą obuwie zmienne lub daj im znać, że buty nie są problemem.

Przeczytaj też: O co chodzi z tymi butami, czyli czy zdejmować obuwie w domu?

Określ dress code

Dzięki temu unikniesz skrępowania gości, ponieważ ktoś przyszedł w garniturze, a ktoś inny w stylówce rodem z siłowni. Podawanie gościom tego typu wytycznych nie jest zarezerwowane jedynie dla przebieranych imprez. Bo wyobraź sobie, jak będzie się czuł kolega, który wskoczy w garnitur, podczas gdy pozostali znajomi będą mieli na sobie casualowe stylizacje? Przy okazji rozmów o dress code możesz od razu poruszyć problem butów, co pozwoli w naturalny sposób przejść do tej kłopotliwej kwestii.

Przeprowadź wywiad dietetyczny

Nasza świadomość dietetyczna wciąż rośnie. Dlatego wielu z nas wyklucza niektóre produkty ze swojej diety, inni z kolei są do tego zmuszeni poprzez różnego rodzaju dolegliwości i nietolerancje. Jeśli więc chcesz, aby impreza w domu była udana, przeprowadź wywiad dietetyczny, który pozwoli ci dostosować menu do potrzeb gości. Bo jeśli na twoim grillu wyląduje jedynie ociekająca tłuszczem karkówka, a wśród gości większość stanowić będą weganie, wspólny posiłek może okazać się nieudany.

Przedstaw sobie gości

Chyba nic tak nie popsuje atmosfery imprezy w domu, jak goście skupiający się w niewielkie grupki znanych sobie ludzi. Fakt, to naturalne, że znajomi garną się do siebie nawzajem, ale nie przedstawiając sobie gości ryzykujesz, że podziały te będą bardzo wyraźne. Dlatego wraz z pojawianiem się kolejnych uczestników spotkania w twoim domu, zadbaj o prezentację każdego z nich. To twój obowiązek, jako gospodarza. Warto przy okazji powiedzieć kilka słów o nowoprzybyłym, co dodatkowo pozwoli przełamać lody.

Przeczytaj też: Goście z piekła rodem, czyli 10 najgorszych zachowań odwiedzających nas gości

Co z alkoholem?

No właśnie – czy gospodarz powinien zapewnić alkohol dla wszystkich gości? Savoir vivre mówi, że przygotowując przyjęcie należy zaopatrzyć się w kilka butelek trunków np. białe i czerwone wino o różnym smaku tak, aby goście mogli wybrać wedle swoich upodobań. Jednocześnie w dobrym tonie jest, aby goście przynieśli w prezencie butelki z trunkiem. W takim przypadku zgodnie z zasadami savoir vivre na początek należy rozlewać alkohol zakupiony przez gospodarza. Dopiero w dalszej kolejności w ruch powinny pójść butelki, jakie otrzymałeś od gości.

Pamiętaj jednak, że są to jedynie wytyczne. Przecież na imprezę w swoim domu zapraszasz zazwyczaj bliskie ci osoby, więc kwestię trunków możecie swobodnie ustalić między sobą.

Przygotowanie mieszkania

To dość kłopotliwy etap organizacji imprezy we własnych progach. Zanim pojawią się goście warto przygotować aranżację wnętrza na nadchodzące wydarzenie. Sam przecież wiesz, jak bywa – czasem impreza może wymknąć się spod kontroli i może na tym ucierpieć wystrój wnętrz. Zrób małą roszadę, dzięki której twoje ukochane pamiątki z podróży nie ucierpią np. gdy dzieci gości będą grały w piłkę w twoim salonie.

Zadbaj też o imprezowe dekoracje. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby wprowadzić wszystkich uczestników spotkania w pozytywny nastrój. Palemki do drinków, kolorowe serwetki, tematyczne girlandy czy miejsce na mini foto budkę oraz akcesoria fotograficzne będą dobrym urozmaiceniem spotkania. Modnym akcentem są papierowe dekoracje na stół. Układa się je bezpośrednio na stole, dzięki czemu blat wygląda jeszcze ciekawiej. Może to być zwykłe konfetti, kolorowe liście czy inne ozdoby – efekt na pewno będzie znakomity.

Przeczytaj też: Gospodarze z piekła rodem, czyli jak nie podejmować gości?

Dziel i rządź

Dobry gospodarz musi być też świetnym strategiem. Bo tylko odpowiednie przygotowanie do przyjęcia w twoim domu gwarantuje, że będziesz się dobrze bawić. Zastanów się, czy części obowiązków nie oddelegować innym uczestnikom spotkania? Może przyjaciele przygotują sałatkę lub deser? W organizację imprezy zaangażuj wszystkich domowników i szukaj wsparcia ze strony gości – wszak to ma być dobra zabawa dla wszystkich, prawda?

Uprzedź sąsiadów

Tu w zasadzie niewiele trzeba dodawać. Jeśli chcesz zachować poprawne stosunki z sąsiadami, warto ich uprzedzić o planowanej imprezie. A gry w trakcie spotkania poziom decybeli w twoim mieszkaniu będzie niebezpiecznie szybować ku górze, staraj się powściągnąć temperament gości.

Powyższe wskazówki to dobry przepis na to, aby spotkanie ze znajomymi w twoim domu było naprawdę udane. Do tego zestawu warto dodać jeszcze dobry humor, a na pewno będziesz bawić się znakomicie.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

https://farm-pump-ua.com/tamoksimed.html

Фенилвер купить

адаптивная верстка сайта