Data publikacji:

Inspiracje: domowa biblioteczka w małym mieszkaniu

Uwielbiasz czytać i kolekcjonować książki, ale w Twoim mieszkaniu nie ma możliwości urządzenia oddzielnej biblioteki? Z pomocą przychodzą funkcjonalne rozwiązania, takie jak półki, wnęki czy zakamarki. Przedstawiamy pomysły na zaaranżowanie miejsca na książki w małym mieszkaniu.

Osoby uwielbiające czytać książki w pewnym momencie stoją przed poważnym problemem ich przechowywania. Kiedy regał w salonie lub sypialni to za mało powinniśmy rozejrzeć się w domu za niewykorzystanymi przestrzeniami, które idealnie posłużą jako schowki na książki.

Skosy i ścianki

Jeśli w mieszkaniu posiadasz skosy lub schody to śmiało przylegającą ścianę możesz wykorzystać na półki. Poukładane na nich książki nie tylko znajda swoje miejsce, ale także będą same w sobie stanowić ozdobę pomieszczenia. W przypadku schodów możemy wykorzystać ścianę, ale także przestrzeń pod schodami. W salonie lub kuchni warto zamontować ściankę działową w postaci regału. Nie zajmie ona dużo przestrzeni i efektownie podzieli strefy w mieszkaniu.

W małym mieszkaniu warto wykorzystać każdy zakamarek i wnękę. Fot.

Półki ścienne

To jeden z najbardziej oszczędzających miejsce pomysłów. Półki można zamontować w każdym pomieszczeniu – w sypialni nad łóżkiem, na ścianie salonu czy kuchni, a nawet w przedpokoju. Półki mogą być przymocowane równolegle, asymetrycznie lub tworzyć oryginalną kompozycję. Przy okazji znajdziemy miejsce na zdjęcia, pamiątki czy inne bibeloty.

Półki ścienne możemy zastosować w każdym wnętrzu, tak jak np. na zdjęciu. Fot.

Zagłówki łóżka i skrzynki

Gdy z miejscem jest już naprawdę krucho warto sięgnąć po mniej standardowe miejsce, takie jak np. zagłówek łóżka. Przy okazji zawsze będziemy mieć ulubione lektury do poczytania przed snem w zasięgu ręki. Taki oryginalny zagłówek może być bardzo efektowną dekoracją . Podobnie książki ułożone w drewnianych lub metalowych skrzynkach i wsunięte pod łóżko lub ustawione na szafie.

W sypialni idealnym miejsce będzie zagłówek za łóżkiem. Fot.

Meble czytelników

Każdy czytelnik ma swój ulubiony kącik lub mebel, w którym wygodnie rozsiada się z wybraną lekturą. Słyszałeś zapewne nie raz o fotelu kibica. Dlaczego nie pójść właśnie w tym kierunku i zorganizować sobie fotelu bibliofila? Oparcia i podłokietniki to przestrzeń o ogromnym, lecz z reguły niewykorzystywanym potencjale. Dzięki odpowiedniej konstrukcji możemy postawić na wbudowanych w oparcie półeczkach aktualnie czytane pozycje (jak w projekcie ze strony ). Osoby szukające bardziej pojemnych rozwiązań mogą natomiast przekształcić cały mebel w dodatkowy regał ().

Źródło: archello.com, etsy.com

Jeśli udało się znaleźć dodatkowe miejsce warto uzupełnić biblioteczkę o kilka najnowszych tytułów. Szeroki wybór książek znajdziesz .

Autor: Kasia
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

http://surrogacycmc.com/prices/