Data publikacji:

Inspirujące pisanki na Wielkanoc 2016

Bez ozdobnych jajek nie wyobrażamy sobie świąt Wielkanocy. Tradycja wspólnego malowania pisanek to piękny zwyczaj, kiedy możemy spędzić czas wspólnie z rodziną. Malowanie, skrobanie, oklejanie – technik do wyboru mamy całkiem sporo. Nadal szukasz inspiracji na tegoroczne pisanki? Zobacz, jakie pomysły spodobały się nam najbardziej.

Źródło grafiki głównej: wunderweib.de, kayhuderfjaeril.blogspot.de

Przedstawiamy pomysły na pisanki na Wielkanoc 2016.

Proste i efektowne

wunderweib.de, kayhuderfjaeril.blogspot.de

Świąteczne wariacje wcale nie muszą być trudne. Łatwe w wykonaniu pisanki również wyglądają niezwykle efektownie. Złote przygotujesz przy pomocy metalicznej farby lub spreju, a dwukolorowe pomalujesz nawet zwykłymi farbami plakatowymi lub akrylowymi. Zaangażuj w to swoje pociechy, a z pewnością spędzicie razem miłe popołudnie.

Decoupage

marthastewart.com, craftberrybush.com

Technika decoupage polegająca na przyklejaniu wyciętych z papieru elementów na stałe uplasowała się w tradycji rękodzieła. Do takich pisanek przydadzą nam się ozdobne, papierowe serwetki, klej z lakierem, farby akrylowe, nożyczki i pędzel. Z serwetek starannie wycinamy dowolne obrazy, rozwarstwiamy serwetkę tak, aby wycięty kawałek był jak najcieńszy i przyklejamy element do jajka za pomocą kleju i pędzla. Robimy to jak najbardziej dokładnie, rozprasowując pędzlem wszystkie nierówności. Przyklejamy malując klejem od środka obrazka na zewnątrz.

Na grafice: 1. , 3,99 zł; 2. , 28,78 zł; 3. , 12,92 zł; 4. , 11,90 zł

Więcej akcesoriów i materiałów do decoupage znajdziesz . 

Biało na czarnym

smallfryblog.com

Ozdabianie pisanek to świetna okazja do zaangażowania dzieci w proces przygotowywania świąt. Wielką frajdę z pewnością sprawią im jajka do malowania kredą. Wszystko, co musisz zrobić to pokryć jajka farbą, która umożliwia malowanie kredą i oddać ozdabianie pisanek w ręce pociech.

Ozdabiane inaczej

deavita.com, marthastewart.com

Do dyspozycji mamy nie tylko malowanie pisanek, ale także ich ozdabianie. I nie mamy tu na myśli tradycyjnych naklejek, a małe dzieła sztuki. Białe jajko przybrane koronkową wstążką zachwycą niejedne oko, a pisanki ozdobione kolorowymi połyskującymi kamykami z pewnością zostaną zapamiętane przez wszystkich gości.

Naturalne

thecarolinejohansson.com, etsy.com

Naturalne jaja ozdobione białym wzorem będą prawdziwą ozdobą Twojego domu. Za pomocą cienkiego pędzelka do wzorów i białej farby wyczarujesz na nich ulubiony motyw. Jeśli masz więcej cierpliwości, możesz zabawić się w dziurkowanie jaj, tworząc niebanalne ażurowe pisanki.

Jaja w czapkach

gcdstudios.blogspot.se, hellasinspiration.se

Łatwy i efektowny sposób na oryginalne pisanki to flamaster i kolorowy blok. Na jajkach rysujemy pisakiem elementy twarzy i tworzymy z papieru dowolne czapki, np. urodzinowe czy te przypominające kapelusz pirata.

Marmurkowe wariacje

sheknows.com, growingajeweledrose.com

Marmurkowe pisanki w kolorze złota czy odcieni kosmosu to jeden z ciekawszych wzorów na wielkanocne jaja. Chciałabyś samodzielnie wykonać takie zdobienia? Dokładną instrukcję dotyczącą złotych znajdziesz  a galaktycznych .

Więcej inspirujących pisanek znajdzie tutaj i tutaj.

Autor: Natalia Malko
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

showroom-kiev.com.ua

велосипед горный

купить городской велосипед