Data publikacji:

Jak stylizować wnętrze za pomocą luster?

W twoim domu lustra znajdują się tylko w łazience i przedpokoju? To błąd, przez który wiele tracisz. Lustra są bowiem naszymi wielkimi sprzymierzeńcami w aranżacji wnętrz. Czas zatem przestać myśleć o lustrach jedynie jako o praktycznych przedmiotach, które służą skontrolowaniu stanu garderoby przed wyjściem z domu czy przeglądaniu się podczas porannej toalety. Przekonaj się więc, jak dekorować mieszkanie za pomocą luster.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego namawiam cię do wieszania luster w mieszkaniu, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Lustra to przede wszystkim pięknie wykonane przedmioty. Niejednokrotnie są oprawiane w efektowne ramy, które już same w sobie stanowią świetną ozdobę wnętrza. Do tego często jeszcze zaskakują formą i mogą np. przybierać kształt geometrycznych konstrukcji, przywodzących na myśl instalacje artystyczna. Na koniec tej wyliczanki dodam jeszcze, że lustra mają wielką wnętrzarską moc. I nie chodzi tu wcale o magię rodem z Królewny Śnieżki – otóż lustra odbijają światło, dzięki czemu nawet ponure wnętrze może stać się bardziej optymistyczne i jaśniejsze. Dodatkowo wykorzystanie ich w wystroju wnętrz to dobry patent na to, aby twoim pomieszczeniom optycznie przybyło kilka metrów. Bierzmy się zatem do dzieła – oto jak stylizować mieszkanie za pomocą luster.

Lustro i konsolka – para idealna

Pewnie doskonale kojarzysz ten duet z różnych aranżacji – konsolka, czyli niewielki przyścienny stolik, na którym prawie nic się nie mieści oraz lustro. Zazwyczaj większość z nas lokuje je gdzieś w przedpokoju, aby wykorzystać możliwości praktyczne tego duetu – na konsolce zawsze można położyć jakieś klucze, parasol i portfel, a w lustrze przejrzeć się przed wyjściem z domu.

Musisz jednak wiedzieć, że lustro i konsolka będą wyglądać równie dobrze w innych pomieszczeniach. Lokując je w pokoju dziennym zyskasz dodatkowe miejsce do postawienia kolejnych ozdób, kwiatów czy doniczek. Bo konsolki są zazwyczaj na tyle małymi stolikami, że najlepiej sprawdzają się w dość – powiedzmy sobie szczerze - nieefektywnym wydaniu,  czyli do dekorowania właśnie. A powierzchnia nad konsolką aż się prosi o niebanalny dodatek, a takim będzie właśnie lustro.

Element galerii ściennej

Większość z nas jako ozdoby ścienne wybiera zapewne plakaty, obrazy czy zdjęcia. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalną galerię ścienną, która odzwierciedla nasze zainteresowania czy jest sentymentalna podróżą przez zdjęcia z rodzinnych wydarzeń. Ale czy wiesz, że bardzo modnym trikiem jest urozmaicanie galerii ściennej o inne ozdoby, w tym lustra właśnie?

Wpleć do kompozycji plakatów niewielkie lustro w ozdobnej ramie. To właśnie rama będzie stanowiła główny element dekoracyjny. To ciekawy trik, który sprawi, że twoja galeria ścienna będzie prezentować się jeszcze ciekawiej. Są nawet tacy, który zamiast plakatów i obrazów komponują galerię właśnie w oparciu o lustra. To co prawda dość odważny zabieg stylizacyjny, ale jego efekt może być naprawdę wyjątkowy.

Lustra i ciemne kolory – to na pewno się uda

Ciemne kolory są na topie. To świetna przeciwwaga dla wszędobylskiej skandynawskiej bieli i szarości, które zdominowały aranżację wnętrz w ostatnich latach. Niestety, ciemne barwy są znacznie trudniejsze do ogrania w stylizacji pomieszczeń, niż ich jaśniejsze odpowiedniki – nieumiejętnie stosowane mogą doprowadzić do prawdziwej wnętrzarskiej katastrofy.

Jeśli chcesz jednak osiągnąć nieco dramatyczny efekt w stylizacji pomieszczeń, jaki dają właśnie ciemne barwy, z pomocą przyjdą ci lustra. Jeśli wykorzystasz ich kilka w aranżacji wnętrz, którego ściany będą pomalowane na ciemno, odbijane przez lustra refleksy światła rozświetlą pomieszenie. W rezultacie ciemne barwy nie będą wydawały się przytłaczające, a modny efekt dekoracyjny zastosowany w mieszkaniu na pewno wyjdzie ci na dobre.

Lustro w pokoju dziecięcym

Czy wiesz, że zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori w pokoju dziecięcym powinno znaleźć się lustro? Taki element wystroju pozwala dziecku poznawać siebie i dobrze wpływa na rozwój jego sprawności ruchowej. A ponadto wyobraź sobie te wszystkie zabawy w strojenie min i wygłupy przed lustrem – maluch na pewno będzie zachwycony dekoracją swojego pokoju w postaci lustra.

Pamiętaj jednak, że jak to zwykle bywa w stylizacji pokojów dziecięcych, nie należy przykładać tu takiej samej miarki, jaką stosujesz w pozostałych pomieszczeniach. Otóż zgodnie z myślą pedagogiczną słynnej Włoszki, lustro, jak również inne elementy wystroju, powinny być dostosowane do . Dzięki temu zabawa przed lustrem będzie pozbawiona bariery wzrostu lub zasięgu. Najlepiej jest więc ustawić lustro na podłodze – pamiętaj jednak o jego odpowiednim zabezpieczeniu, aby nie upadło podczas naprawdę udanej zabawy.

Wieszaj lustra z głową

Kolejną zaletą luster jest to, że możesz ciekawie eksperymentować z ich lokalizacją w pomieszczeniu. Jeśli chcesz dodać trochę więcej światła do stylizacji pomieszczenia, powieś lub postaw lustro naprzeciwko okien. Z kolei jeśli chcesz podkreślić ciekawy detal architektoniczny w swoim mieszkaniu, zaakcentować obraz lub inną dekorację, lustro stojące lub wiszące naprzeciw sprawdzi się świetnie. W jego odbiciu element, który chcesz zaakcentować będzie się odbijać, przez co jeszcze bardziej będzie zwracać uwagę.

Nie obawiaj się też stosowania naprawdę okazałych egzemplarzy np. stojących luster w małych pomieszczeniach. Dzięki nim zyskasz wrażenie głębi, a mieszkanie będzie wydawało się większe. W ten sposób możesz optycznie dodać kilka metrów do swojego pokoju dziennego czy jadalni – pomieszczenie nie będzie cię przytłaczać, a przez to na pewno stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

купить стероиды украина

biceps-ua.com/super-p-forse.html

biceps-ua.com