Data publikacji:

Japoński minimalizm w łazience

Japońska estetyka zwykle kojarzy się nam z kolorowymi kimonami, czerwonymi zbrojami samurajów, a ostatnio również z feerią barw w stylu harashuku girls. We wnętrzach te inspiracje wyraża japoński minimalizm, bazujący na jasnych barwach, prostych formach i naturalnych akcentach.

Japoński minimalizm świetnie sprawdzi się w łazience, szczególnie tej o niewielkich gabarytach, ponieważ charakter wystroju sprzyja optycznemu powiększeniu pomieszczenia. Kolory dominujące to biel, beż, różne odcienie brązu oraz czerń. W ten styl idealnie wpisuje się klasyczna, biała armatura, najlepiej w kształcie zbliżonym do kwadratu lub prostokąta.

www.besthomedecorators.com

www.homecreate.com

Na ścianach powinny się pojawić jasne, gładkie płytki, a podłoga może naśladować drewno – ze względów praktycznych nie polecamy wykładania jej litymi deskami. Zgodnie z charakterem japońskiej stylizacji, meble w łazience powinny być proste, o czystej linii i bez zbędnych zdobień. Mile widziane są fronty z drewna lub jego imitacji, a także pokryte białą bądź beżową okleiną.

www.three5idesign.com

www.bathroom-designs-ideas.com

Japoński minimalizm nie sprawdza się we wnętrzach przeładowanych, więc starajmy się ograniczyć ilość elementów wyposażenia do niezbędnego minimum. Jeśli to możliwe, wynieśmy pralkę do innego pomieszczenia lub zabudujmy ją tak, by nie zaburzała harmonii miejsca.

www.jazzyliving.com

www.scoop.it

Minimalistyczną łazienkę w stylu japońskim można ozdobić dodatkami kojarzącymi się z naturą. Ciekawym pomysłem jest ustawienie na wolnej półce woskowych świec lub szklanych pojemników wypełnionych okrągłymi kamieniami. W wazonie lub donicy może też pojawić się bambus lub delikatne, drewniane gałązki. Japoński minimalizm w łazience powinien przywodzić na myśl tradycyjną herbaciarnię, więc z pomocą mogą nam przyjść również papierowe lampy lub drzwi imitujące parawan.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

www.rbt.com.ua

http://rbt.com.ua

мопед дельта ремонт двигателя