Data publikacji:

Kabina prysznicowa: z brodzikiem czy bez? Którą wybrać?

Urządzając idealną łazienkę, musisz podjąć wiele strategicznych decyzji. Należy do nich przede wszystkim wybór armatury. Osoby, które wybiorą prysznic, mają dwie opcje: brodzik lub jego brak. Którą kabinę prysznicową wybrać? Przedstawiamy wady i zalety obu rozwiązań.

Kabina prysznicowa jest świetnym rozwiązaniem pasującym do każdej łazienki, zarówno małej, jak i dużej. Nawet mała kabina, ale dobrze zaplanowana gwarantuje komfortowe warunki myjącej się osobie. Wykańczając łazienkę, mamy dwie możliwości: możemy wybrać rozwiązanie z brodzikiem lub bez niego. Którą wybrać?

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Kabina prysznicowa z brodzikiem jest wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem. Brodzik to namiastka wanny: baseniki mogą przyjmować różne kształty. Z reguły montowane są narożnie. Sama forma kabiny zależna jest od kształtu brodzika.

Zalety:

Brodzik jest dość praktycznym rozwiązaniem. Basenik możesz wykorzystać m.in. do namaczania prania, kąpieli dzieci i zwierząt. Zastosowanie wyraźnie oddziela strefę kąpielową od strefy suchej łazienki, zatrzymując wodę w kabinie.

Wady:

Wymiary i kształt brodzików dostępnych na rynku ograniczają maksymalną wielkość kabiny prysznicowej. Są też mniej skutecznym rozwiązaniem w niewymiarowych łazienkach, wymagających rozwiązań dedykowanych. Ze względu na podwyższenie stanowią przeszkodę, która utrudnia korzystanie z kabiny osobom starszym i niepełnosprawnym.

Przez niektórych za wadę uznawany jest również końcowy efekt wizualny. Nie każdego stać na wykonywany na zamówienie brodzik, w związku z czym (najczęściej biały) basenik może wyróżniać się na tle wystroju.

Kabina prysznicowa bez brodzika

Kabiny prysznicowe bez brodzika zyskują coraz większe uznanie. Brak brodzika rekompensowany jest systemem odpływów punktowych lub liniowych.

Zalety:

Nowoczesny wygląd i możliwość dowolnego formowania kabiny to dwie główne zalety rozwiązania bezbordzikowego. Bardzo chwalą je sobie osoby, które potrzebują nietypowych rozwiązań w swoich łazienkach. Brak brodzika oznacza brak przeszkód; na uwagę zasługuje  swoboda przemieszczania się między strefą suchą i mokrą, co jest dużym atutem w mieszkaniach projektowanych z myślą o osoba z ograniczoną ruchowością (niepełnosprawni i starsi).

Wady:

Pierwszą jest cena. Wyposażenie i zbudowanie kabiny bez brodzika jest wciąż dość kosztowną inwestycją. Kolejnym problemem jest znalezienie solidnego fachowca, który poprawnie zamontuje odpływ i odpowiednio wyprofiluje podłogę pod któryś z systemów odprowadzających. Odpływy w kabinach bez brodzika znajdują się bezpośrednio w posadzce, więc wszelkie błędy konstrukcyjne spowodują, że woda będzie przedostawać się poza strefę kąpielową (zalejesz łazienkę).

Oba rozwiązania łazienkowe mają swoje wady i zalety. Zanim zdecydujesz się na któreś z nich, dokładnie przyjrzyj się wszystkim om i minusom. Łazienka uchodzi często za najdroższe pomieszczenie w całym domu (pod względem kosztów wykończenia). Urządzając ją, potraktuj przedsięwzięcie jako inwestycję na kolejnych kilka, kilkanaście lat.

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

www.agroxy.com

ячмень цена

https://rbt.com.ua/portfolio/