Data publikacji:

Klasyki designu: korkociąg Anna G. od Alessi

Alessandro Mendini nazywał swoje projekty zabawkami tworzonymi z myślą o dorosłych. Jeden z najsłynniejszych, korkociąg Anna G. z 1993 roku, również czerpie inspirację z dzieciństwa, gdy zwykłe przedmioty ożywały, by stać się bohaterami naszych fantazji.

Alessandro Mendini jest jednym z najsłynniejszych włoskich designerów, odpowiedzialnych za rozwój włoskiej odmiany neo-modernizmu w latach 80. Słynny korkociąg zaprojektował na potrzeby kultowej marki Alessi, która produkuje go do dziś.

Mendini postanowił nadać gadżetowi Anna G. kształt kobiety o sympatycznej twarzy, w krótkiej fryzurze i rozkloszowanej sukience w stylu vintage. By nadziać korek, trzeba kręcić jej głową, a by go wyjąć wystarczy podnieść metalowe ramiona Anny. Korkociąg Anna G. prawdopodobnie wziął nazwę od imienia Anny Gili, artystki i designerki przyjaźniącej się z Mendinim i Alessim.

Projekt do dziś się ogromną popularnością i doczekał się kilku wersji kolorystycznych, w których Anna G. pojawia się m.in. w bordowej, miętowej i niebieskiej sukience. W 2003 roku Mendini stworzył jej towarzysza – korkociąg Alessandro M., którego wygląd jest inspirowany nim samym. Ubrany w koszulkę i spodnie jegomość nosi kapelusz, ma wyraźnie odstające uszy oraz równie ujmujący uśmiech.

Korkociągi Anna G. z edycji limitowanej

Korkociąg Anna G doczekał się również luksusowej edycji limitowej pod postacią kolekcji Anna Etoile. W jej skład weszło 6 modeli dekorowanych szlachetnymi kamieniami i stworzonych w 99 egzemplarzach każdy, oraz siódmy, pozłacany i zdobiony diamentowym naszyjnikiem, dostępny w 9 kopiach.

Oryginalny korkociąg Anna G. marki Alessi kosztuje około 170 złotych.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

https://showroom-kiev.com.ua

Узнайте про авторитетный веб сайт со статьями про Маставер купить www.buysteroids.in.ua
Нашел в интернете полезный интернет-сайт с информацией про Тестостерона Пропионат купить www.buysteroids.in.ua