Data publikacji:

Klasyki designu: lampa stołowa Bourgie

Lampa projektu Włocha Ferrucio Lavianiego dorobiła się miana klasyka zaledwie po 10 latach od chwili powstania, a jej gwiazdorski status w świecie designu potwierdziły huczne obchody urodzin, z okazji których swoje wersje lampy Bourgie stworzyli m. in. Philippe Starck oraz projektanci z Nendo.

zręcznie łącząca stare z nowym powstała w 2004 roku. Włoski projektant nadał jej kształty rodem z baroku, wykorzystując na wskroś współczesny materiał, czyli poliwęglan, na którym często pracuje również Philippe Starck. Podstawa została wyposażona w system sprzęgania, który pozwala na zmianę wysokości lampy bez użycia dodatkowych narzędzi. By to zrobić, wystarczy wyjąć jeden z elementów, który później można włożyć na miejsce. Abażur lampy, również wykonany z poliwęglanu, ozdabiają drobne plisy.

www.agmodern.com

Lampa Bourgie jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, w tym transparentnej, czarnej, białej, złotej i w kolorze miedzi, a także w wydaniu wielobarwnym.

http://youkreateus.wordpress.com

W 2014 roku przypadają 10 urodziny projektu, który z tej okazji przekazano w ręce 14 innych designerów, prosząc o autorskie przeróbki. Słynne, japońskie studio Nendo całkowicie odmieniło jej formę, tworząc abażur inspirowany krzywiznami barokowej podstawy, dzięki czemu projekt oryginalny i reinterpretowany łączą się jak puzzle.

Philippe Starck podkreślił barokowy przepych i ornamentykę lampy, pokrywając jej podstawę biżuterią, natomiast Patrick Jouin zaakcentował połączenie dwóch epok w projekcie, dodając na abażurze napis „Przyszłość jest prezentem od przeszłości”. Wszystkie reinterpretacje lampy Bourgie można zobaczyć

Oryginalnakosztuje co najmniej 1000 złotych.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752
В интеренете нашел нужный web-сайт , он рассказывает про https://buysteroids.in.ua.
продать муку

Cialis 40 mg en ligne