Data publikacji:

Kolorowe retro - przegląd inspiracji

Jednym z ciekawszych kierunków w aranżacjach wnętrz jest stylistyka modernizmu lat 50. i 60. XX wieku. Innowacyjne rozwiązania wzornicze pochodzące z tamtego okresu na stałe odmieniły spojrzenie na pomieszczenie. To również okres, który z powodzeniem możemy nazwać renesansem designu. A jak sprawdza się w kolorowej wersji?

Wnętrza w stylu lat 50. i 60. to ukłon w stronę praktycznego i ergonomicznego designu. Wystarczy przywołać w pamięci którykolwiek ze stworzonych wówczas mebli. Z pozoru niewygodne, niestabilne i nietrwałe krzesła już po pierwszym wypróbowaniu okazują się być niezwykle wygodne - jakby czekały tylko na to, by się w nich rozsiąść. Być może wpływ na to miały doświadczenia wojenne projektantów i powoli stabilizująca się rzeczywistość powojenna.

źródło zdjęć: www.houzz.com

Dziś osiągnięcia tamtych czasów są ponownie doceniane. Duże marki wznawiają produkcję klasycznych już modeli i kolekcji, nadając im nowe życie. Modne mieszkanie utrzymane w retro stylistyce jest pełne mocnych kolorów, które pojawiają się w detalach: meblach, dywanach, narzutach, zegarach itp.

Warto szukać inspiracji również w świecie mody (źródła zdjęć za: 1. http://www.maloneyinteriors.com ; 2. McCall’s, 1968 - http://www.flickr.com/photos/milliemotts/)
źródło zdjęć: www.houzz.com

Modernizm lat 50. i 60. wykorzystywał naturalne materiały, proste i zaokrąglone, organiczne linie, symetryczne kształty, geometryczne wzory, sklejki i drewno (standardem było fornirowanie). Jednym z ważnych elementów we wnętrzu jest szkło.

Urządzając kolorowe retro mieszkanie, stawiaj na inspirowane wzornictwem tych dekad meble. Możesz również tanio nabyć autentyki: na niejednym pchlim targu znajdziesz zapomniane i niechciane skarby. Wystarczy szybki lifting u tapicera i możesz cieszyć się wyjątkowym fotelem.

Więcej inspiracji znajdziesz .

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

https://velotime.com.ua

ремонт квартир киев цены

велосипед киев купить