Data publikacji:

Kołyska i łóżeczko dla dziecka

Sen jest ważny dla każdego człowieka, a zwłaszcza dla najmniejszych pociech. O łóżeczku należy pomyśleć jeszcze przed przyjściem na świat nowego lokatora. Co jest istotne przy wyborze łóżeczka dla dziecka?

Standardowe, drewniane łóżeczka ze szczeblami są od wielu lat popularnym rozwiązaniem. Drewno jest bardzo trwałym materiałem, ale należy zwrócić uwagę na to, czy lakier lub farby, którymi jest pokryte posiadają odpowiednie atesty. Cenna jest możliwość regulowania poziomu dna. To duże odciążenie dla kręgosłupa rodziców, którzy muszą często pochylać się nad łóżeczkiem. Jest to także praktyczne rozwiązanie - kiedy dziecko jest już nieco większe i bardziej aktywne, wystarczy obniżyć poziom.

 Dobrym pomysłem są łóżeczka z szufladą, do której można schować ubranka, kocyk lub przyrządy do pielęgnacji dziecka. W trosce o bezpieczeństwo dziecka można nabyć specjalne pokrowce, chroniące przed bolesnym kontaktem z drewnianymi szczebelkami. Zawsze należy sprawdzić, czy łóżeczko nie ma ostrych elementów i wystających kantów, o które dziecko może się skaleczyć. Dzieci wyjątkowo dobrze się czują, kiedy są bujane, dlatego w początkowym okresie sprawdzi się kołyska, której ruch skutecznie uspokoi i zrelaksuje maleństwo. Niestety posłuży tylko przez kilka miesięcy, dzieci szybko wyrastają z kołyski.

Producenci przygotowali wiele rozwiązań, które sprawiają, że zakupiony mebel będzie służył przez lata. Warto zainwestować w łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami lub odsuwanym bokiem, dzięki czemu pociecha, kiedy zacznie już chodzić, będzie samodzielnie mogła wydostać się z łóżeczka. Na rynku są dostępne także łóżeczka wielofunkcyjne, łączące funkcję łóżeczka i kołyski.

Autor: Ola Sztobryn
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

dengi24.kiev.ua/vikup/

thailand-option.com

le viagra