Data publikacji:

Królestwo firan i zasłon

Okna są ważnym elementem każdego mieszkania. Łączą domowników z tym, co dzieje się na zewnątrz. Pełnią wiele praktycznych funkcji, ale jest wśród nich jeszcze jedna – estetyczna. Zadbajmy o to, żeby nasze okna prezentowały się naprawdę dobrze.

Istota okna – ważny element każdego domu

Okna dają domownikom cenne światło dzienne, ale nie zawsze chcemy, żeby promienie słoneczne rozświetlały wnętrze. Często też pragniemy odgrodzić się od świata i nie życzymy sobie, aby ktokolwiek zaglądał do naszego domostwa. Dlatego w oknach naszych domów pojawiają się firanki oraz zasłony.

Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić okien bez firanek. Nic w tym dziwnego - nadają wnętrzu dodatkowego uroku. Są także cenną zasłoną przed wścibskimi sąsiadami. Bardzo mocno zakorzeniły się w polskiej tradycji urządzania mieszkań. Jeżeli jednak nie jesteś przywiązany do tego zwyczaju, możesz pomyśleć o grubych zasłonach. Z pewnością sprawdzą się w sypialni lub salonie. Mają jedną, dużą zaletę: zasłaniasz je jedynie wtedy, kiedy jest taka potrzeba, a na co dzień cieszysz się widokiem z okna.

Jak dobrać zasłony?

Dobierając zasłony, należy pamiętać o tym, że dekoracja okna powinna być zgodna ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie: współgrać z pozostałymi elementami wnętrza, a przede wszystkim być zgodna kolorystycznie z resztą wystroju. Jakie zasłony będą pasować do eleganckiego wnętrza, które sprawdzą się w połączeniu z surowym stylem skandynawskim lub urokliwym wnętrzem rustykalnym?

Jeżeli Wasze mieszkanie jest eleganckie, możesz pomyśleć o zasłonach z lekkim połyskiem, z materiałów takich jak tafta lub aksamit.  Do takiego stylu pasują również delikatne materiały typu woal, szyfon lub tiul. Ozdobą mogą być ciekawe wiązania i upięcia, lekkie tkaniny łatwo poddają się tego typu zabiegom.

Styl skandynawski nie lubi przepychu, dlatego zasłony muszą być stonowane. Pamiętaj, że dominującą barwą jest biel, do której Skandynawowie dobierają kolory naturalne: beż, odcienie szarości. Dobrze w zestawieniu z drewnianymi elementami będą prezentować się zasłony wykonane z lnu lub bawełny. Jeżeli lubisz wyraziste dodatki, możesz pomyśleć o zasłonach w grube niebiesko-białe lub czerwono-białe paski. Pamiętaj jednak, że Skandynawowie nie lubią odgradzać się od świata, a także blokować dopływu cennych promieni słonecznych. Jak chcesz urządzić dom w prawdziwym stylu skandynawskim, nie przesadzaj z dekoracją okien.

Styl rustykalny lubi, kiedy w domu jest przytulnie. Dlatego też w oknach często pojawiają się firanki. Koronkowe dodatki są piękną ozdobą, ale możesz pomyśleć także o zasłonach. Delikatna kratka, drobne, kwieciste ornamenty lub kolory ziemi, nadadzą rustykalnemu wnętrzu pożądanego uroku.

Nie można zapomnieć o ciekawych ozdobach, które służą do podpięcia zasłon: sznury z wymyślnymi zakończeniami, klamerki albo po prostu pas uszyty z materiału, z którego wykonana jest zasłona. Możliwości jest bardzo dużo. Wszystko zależy od Ciebie.

Autor: Ola Sztobryn
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

photolifeway.com

У нашей фирмы классный веб сайт с информацией про кофе лавацца молотый.
У нашей организации важный веб сайт про направление Зимние шины зимние шины купить киев