Data publikacji:

5 bajecznych basenów, w których chciałbyś popływać

Pływanie bywa niezwykle odświeżającym i relaksującym przeżyciem, ale gdy ma miejsce w basenie o niecodziennym kształcie i położonym w nietypowej lokalizacji, może być również przygodą zapamiętaną na całe życie. Jak wyglądają najbardziej niesamowite baseny świata?

Właściciele hotelowych basenów oraz luksusowych rezydencji prześcigają się w pomysłach, jak zmodyfikować swój obiekt, by był najbardziej oryginalny i wymyślny ze wszystkich. Takie niesamowite baseny świata przynoszą rozgłos i napędzają zyski z turystyki.

Marina Bay Sands

Fot. uca.sartoni, Flickr (za: )

Marina Bay Sands to najwyżej położony basen na świecie - jest zlokalizowany na 57. piętrze hotelu w Singapurze. Ten imponujący obiekt cieszy się ogromną renomą i niestety równie wysokimi cenami, a dostępny jest jedynie dla gości hotelowych. Warto jednak zdecydować się na taki luksus, ponieważ opierając się o krawędź słynnego bezkresnego basenu, mamy za plecami najwyższe budynki miasta. Poza tą krawędzią znajduje się zbiornik odpływowy oraz zabezpieczenie, ale na wspaniałych zdjęciach panoramy oglądanej z basenu oczywiście tego nie widać.

San Alfonso del Mar

fot.

San Alfonso del Mar to jeden z największych basenów na świecie. Jest długi na setki metrów, a jego powierzchnia liczy kilka hektarów. Obiekt jest tak wielki, że można po nim pływać łódkami oraz skuterami wodnymi, a także uprawiać sporty wodne możliwe do tej pory jedynie na morzu czy oceanie. Basen otwarto w 2006 roku jako część prywatnego kurortu, a do jego napełnienia użyto wody pompowanej i filtrowanej z oceanu.

Oberoi Udaivilas

fot.

Oberoi Udaivilas pozwala nam oglądać piękne scenerie Indii wprost z basenu. Obiekt wygląda jak jezioro zamknięte w pałacu i tak właśnie funkcjonuje. Goście tego luksusowego hotelu nie muszą więc nawet chodzić, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego. Swobodnie mogą się przemieszczać, unosząc się na wodzie i podziwiając wspaniałą architekturę, typową dla tego rejonu świata.

Hanging Gardens Ubud Hotel

fot. onebigphoto.com (za: )

Ten popularny indonezyjski hotel często gości na okładkach czasopism wydawanych na całym świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ miejsce to jest niezwykle urokliwe, a widok ekskluzywnego basenu wtopionego w las wydaje się sceną jak z bajki. Zbiorniki z wodą składają się z kilku wielkich tarasów, które znajdują się ponad koronami drzew rosnących w dżungli. Taka niebywała sceneria sprawia, że miejsce to często jest wybierane jako lokalizacja zaślubin czy cel miesiąca miodowego.

Cambrian

fot.

Przyhotelowy basen The Cambrian znajduje się w kurortowej szwajcarskiej miejscowości Adelboden. Tym, co go wyróżnia, jest oczywiście niesamowity widok, rozciągający się ze zbiornika. Z basenu można podziwiać panoramiczny widok na Alpy Szwajcarskie, a wstęp na niego możliwy jest niezależnie od pory roku. Oznacza to, że nawet w zimie możemy w stroju kąpielowym wygrzewać się w ciepłej wodzie, podczas gdy wokół leżą zaspy śniegu.

Jeśli marzysz o własnym basenie, to sprawdź i porównaj oferty z polskich sklepów z .

Autor: Sylwia Stwora
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

www.3kovra.com.ua/ua/

детские велосипеды киев