Data publikacji:

Nie kupują, odnawiają! Gdzie upolować ciekawe meble z drugiej ręki?

Nie tylko wśród pasjonatów designu, ale także młodych ludzi urządzających swoje mieszkania zapanował trend na odnawianie mebli z drugiej ręki. Powody są różne, jednak rezultaty ich prac pokazują, że warto. Podpowiadamy, gdzie znaleźć ciekawe, używane meble.

Skąd taki trend na renowację używanych mebli? Powodów mogą być tysiące. Odnawiając meble, możemy przywrócić życie klasykom, stworzyć niepowtarzalne kreacje designerskie dopasowane do naszych potrzeb i gustów. Jesteśmy niezależni względem sztywnej oferty rynkowej, która nie zawsze odpowiada oczekiwaniom bardziej wymagających konsumentów. W dużej mierze decydują jednak względy finansowe.

Dzisiejsza gospodarka niekoniecznie ma się dobrze, a kiepska sytuacja na rynku pracy odczuwana jest w szczególności przez młode osoby o wciąż nieustabilizowanej sytuacji życiowej. Można nazwać ich różnie: prekariat, pokolenie Ikea, młodzi "na swoim". Często nie mogą pozwolić sobie na kupno nowych, drogich mebli z salonu. Dlatego szukają alternatywnej drogi - ze świetnym rezultatem (przykład znajdziecie TUTAJ)!

Rezultaty renowacji starego krzesła biurowego - przed i po

Meble z rynku wtórnego nie oznaczają zniszczonych gratów, które nadają się jeśli nie na śmietnik, to co najwyżej do garażu lub piwnicy. Wiedząc, gdzie szukać, można upolować prawdziwe perełki i klasyki designu za naprawdę śmieszne pieniądze. Podpowiadamy, gdzie znaleźć ciekawe, używane meble.

1. Giełdy staroci i pchli targ

Co jakiś czas w wielu miejscowościach odbywają się giełdy staroci, na które przybywają osoby chcące dorobić sobie parę groszy. Wśród wystawionych przedmiotów znajdziemy ubrania, zabawki, sprzęty elektroniczne, drobne ozdoby i naczynia, a także meble! Ceny są zazwyczaj bardzo niskie. Jeśli wybieracie się na pchli targ, to najlepiej z przygotowanym transportem.

2. Ogłoszenia w gazetach oraz osiedlowe tablice

Zapomniany przez młodsze osoby środek komunikacji. Sekcja "Ogłoszenia drobne" wciąż ma się dobrze. Bardzo często korzystają z niej osoby starsze, które są w posiadaniu bardzo pięknych i przeważnie zadbanych mebli.

Komis używanych mebli, fot. https://www.flickr.com/photos/decor8/8888061657/

3. Internetowe grupy na Facebooku

Na Facebooku i innych portalach społecznościowych coraz częściej zakładane są grupy wyspecjalizowane w zbywaniu niepotrzebnych rzeczy. Za ich pośrednictwem można kupić, sprzedać czy wymienić swoje przedmioty. Zasięg grupy przeważnie ogranicza się do jednej miejscowości i jej okolic, co jest dla Ciebie sporym udogodnieniem: nie musisz czekać na przesyłkę lub jechać po szafę na drugi koniec Polski.

4. Internetowe tablice ogłoszeń

Portale typu Gumtree czy OLX są skarbnicą mebli z drugiej ręki. Użytkownicy zamieszczający oferty publikują opisy i zdjęcia danego przedmiotu, dzięki czemu możesz przeprowadzić wstępna selekcję interesujących Cię mebli.

Przykład ciekawie odnowionego biurka, fot. http://www.nattybydesign.com

5. Aukcje internetowe

Bazy portali aukcyjnych pękają w szwach od liczby ofert sprzedaży używanych mebli. Czasami sprzedający z góry narzucają cenę, a czasami pozostawiają tę kwestię losowi i zaangażowaniu licytujących internautów. O ile sprzedający nie określił ceny minimalnej, to możesz kupić prawdziwą perełkę po bardzo atrakcyjnej (czyt. niskiej) cenie.

6. Meblarskie second handy

Do komisów trafiają często ciekawe meble. Specjalne meblarskie second handy znajdują się w wielu polskich miastach. Warto zajrzeć również tam. Co ciekawe, wiele z nich prowadzi internetową sprzedaż wysyłkową.

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752
Узнайте про интересный интернет-сайт , он описывает в статьях про www.buysteroids.in.ua.
В интеренете нашел классный блог с информацией про Станабол.
ремонт квартир в киеве