Data publikacji:

Poradnik: jak zabezpieczyć dom przed złodziejami?

Wakacje w pełni. Czas wyjazdów na urlop to niestety również okres, w którym złodzieje zbierają żniwa. Liczba włamań jest szokująca. Jak nie dać się okraść? Jak możemy się zabezpieczyć przed włamaniem?

Dłuższy wyjazd to doskonała okazja dla złodzieja. Myślisz, że nikt nie wie o Twojej nieobecności? Włamywacze są lepiej zorientowani i z łatwością potrafią ocenić, czy dany dom stoi pusty. Czasami przygotowują się do akcji dużo wcześniej: obserwują okolicę, nasłuchują plotek i tylko czekają na właściwy moment. Brzmi to jak scena z Kevina? Prawdopodobieństwo rozegrania się tego scenariusza (choć bez energicznego i pomysłowego chłopca) jest większe niż mogłoby się wydawać. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć dom przed złodziejami.

1. Powiadom sąsiadów

Wyjeżdżasz na urlop? Świetnie, ale poinformuj o tym najbliższych sąsiadów. Będą mieć oko na Twoje mieszkanie. Poproś ich, by w czasie Twojej nieobecności wyjmowali korespondencje ze skrzynki. Warto też zapytać, czy nie mogliby zajrzeć co kilka dni do Twojego domu. Daj im zapasowe klucze. Ich wizyty będą sygnałem, że dom ma nadzór, co może odstraszyć złodzieja. Dobrym sposobem jest również włączanie na choćby kilkanaście lub kilkadziesiąt minut światła w kilku pomieszczeniach. Jeżeli sąsiad nie zechce się tym zająć, to możesz skorzystać z programatorów czasowych.

2. Zamontuj rolety i drzwi antywłamaniowe

W 80% przypadków złodzieje dokonują włamania przez okno. Nie oszczędzaj zatem na zabezpieczeniu i zakup porządne rolety. Dodatkowo warto wyposażyć się w porządne drzwi, których złodziej nie sforsuje tak ławo. Pamiętaj, żeby przed opuszczeniem domu skrupulatnie sprawdzić, czy wszystkie potencjalne wejścia zostały zamknięte.

Warto również rozważyć opcję okien z odpornego na stłuczenia szkła. Dobrze byłoby skonsultować zakup z ekspertem. Wada? Niestety takie szkło to niemały koszt.

*Sprawdź, co powinieneś zrobić przed wyjazdem na dłuższy urlop*

3. Zainwestuj w alarm

Alarm nie jest już ekstrawaganckim gadżetem. Nie wiesz, kiedy może się przydać. Dla złodzieja każdy bardziej wartościowy przedmiot jest cenną zdobyczą. W kwestii alarmu - przemyśl, gdzie umieścić czujki. Pamiętaj o wejściu do garażu czy drzwiach balkonowych.

4. Wykup polisę

Tak naprawdę nic w pełni nie zabezpieczy Twojego mieszkania przed włamaniem. Dlatego też dobrze jest po prostu ubezpieczyć się od tego typu ewentualności. Jeśli posiadasz wartościowe przedmioty, to nie wahaj się - koszt polisy od kradzieży wynosi około 300-500 złotych. Utrata sprzętu elektronicznego będzie kosztować Cię znacznie więcej.

5. Nie pomagaj złodziejowi

Nie pozostawiaj w pobliżu domu i sprzętów, które mogą posłużyć do włamania. Schowaj drabiny, sekatory, szpadle czy grabie z długimi trzonkami, a także meble ogrodowe, które złodziej z chęcią wykorzysta, by wspiąć się wyżej.

Autor: Aga B.
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

https://showroom-kiev.com.ua