Data publikacji:

Praktyczna i wielofunkcyjna: ława w salonie

Ława jest świetną alternatywą dla klasycznego stolika kawowego w salonach, w których brakuje miejsca na jadalniany stół. Większy blat zmieści znacznie więcej niż filiżanki i talerzyk z przekąskami, a w przypadku ławostołów można go rozłożyć i podnieść.

ma znacznie większą powierzchnię od stolika kawowego, ale zazwyczaj zachowuje jego wysokość, dostosowaną do spędzania czasu na kanapie w rodzinnym gronie. Jej funkcjonalność zwiększa dodatkowa półka znajdująca się pod blatem, która na co dzień może służyć jako miejsce do przechowywania prasy, książek czy pilotów. W czasie wspólnych spotkań można ustawić na niej dodatkowe przekąski, szklanki lub napoje. Średnie wymiary blatu ławy to 90 cm długości i 60 cm szerokości, co powinno gwarantować wygodne korzystanie z mebla nawet kilku osobom.

Ława ze szkła i płyt MDF*

, jak wskazuje ich nazwa, mogą pełnić rolę tradycyjnego stołu jadalnianego. By tak było, wystarczy rozłożyć i podnieść blat, na co pozwala np. ławostół Minnesota, którego długość dzięki wkładce zwiększa się ze 130 do aż 180 cm, a korba pozwala podnieść go na wysokość 72 cm. Tym sposobem przy ławostole ustawionym przy kanapie zasiądzie rodzina licząca nawet 8 osób. Ławostoły występują również w mniejszej wersji, z blatem o pierwotnej długości 110 cm, który po przedłużeniu sięga 160 cm. Takie meble miewają również dolne półki, które zwiększają powierzchnię przechowywania w salonie.

Ławostół rozkładany z podnoszonym blatem

Jeśli w Twoim domu salon pełni równocześnie funkcję jadalni, najlepszym, wyborem będzie ławostół z podnoszonym i rozkładanym blatem, który pozwoli zaoszczędzić miejsce na zwykły stół i krzesła. Z kolei nieco mniejsza ława to bardziej praktyczna alternatywa dla niewielkiego stolika kawowego, dzięki której na jednej kanapie przy wspólnej kawie lub drinku może zasiąść kilka osób.

Ławostół w ciemniej okleinie

Ponieważ muszą łączyć estetykę z funkcjonalnością, ich forma jest prosta i klasyczna, dzięki czemu łatwo dobrać je do wielu pomieszczeń. Blat ławostołu jest robiony z solidnej płyty MDF, natomiast blaty ław mogą być wykonane również z hartowanego szkła. Różne rodzaje drewnopodobnej okleiny, od ciemnego hebanu po jasny, mleczny dąb sprawiają, że ława dopasuje się do charakteru i stylu każdego salonu.

Ława ze szklanym blatem i dodatkową półką

Blat ławy ze szklanym blatem powinien być wykonany z wytrzymałego, hartowanego szkła z zaokrąglonymi krawędziami, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku ławostołu trzeba zwracać uwagę na mechanizm rozkładania. Do zwiększenia powierzchni blatu zazwyczaj służy dodatkowa wkładka chowana pod nim, więc jej wyjęcie i montaż powinien być łatwy. Wysokość ławostołu można zwiększyć o kilkanaście centymetrów dzięki wygodnemu mechanizmowi z korbą lub dodatkowemu zestawowi nóg, które trzeba wymieniać.

Biały ławostół wykończony na wysoki połysk

Za sprawą wymiarów i budowy, ława i ławostół to meble na wskroś towarzyskie – mogą połączyć wielu domowników i gości, zapewniając wygodę im wszystkim.

*Jeśli chcesz sprawdzić produkt, kliknij w jego zdjęcie.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

https://best-cooler.reviews

ремонт мотоцикла киев