Data publikacji:

Przedświąteczne porządki: plan działania

Porządki to rzecz, bez której polskie święta nie mogą się obyć tak, jak stół wigilijny nie może się obyć bez barszczu z uszkami. Utarło się, że „pucujemy” wtedy nasz dom na wysoki połysk od klamek aż po żyrandole. Warto na taką okazję przygotować sobie odpowiedni plan działania – żeby zrobić, a się nie narobić.

Pierwszą zasadę organizowania przedświątecznych porządków zapewne słyszałaś już setki razy i setki razy zrobiłaś zupełnie odwrotnie. Brzmi ona: Nigdy nie odkładaj ich na ostatnią chwilę. Wiemy, że pogodzenie pracy, życia rodzinnego i sprzątania nie jest łatwe, ale właśnie dlatego przyda Ci się harmonogram.

Im więcej dni poświęcisz na sprzątanie, tym bardziej bezboleśnie ono przebiegnie. A zatem przez najbliższy miesiąc wygospodaruj codziennie godzinę. Dzisiaj umyj okna w kuchni, jutro wypierz zasłony, pojutrze ułóż rzeczy w szafie i tak dalej. Należy pamiętać, aby przy wszystkich tych zabiegach chronić wrażliwą skórę dłoni – warto zaopatrzyć się więc w gumowe rękawice.

Generalne przedświąteczne warto zacząć od przeglądu rzeczy, które chomikujesz we wszystkich ciemnych zakamarkach domu z nadzieją, że kiedyś jeszcze się przydadzą. Pozbądź się wreszcie ubrań w rozmiarze, który nosiłaś 10 lat temu i butów, które wyszły z mody równie dawno. Wyrzuć wszystko, co zbędne. Choć gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów to nasza cecha narodowa to może warto w święta Bożego Narodzenia (i następujący po nich Nowy Rok) wkroczyć z czystym kontem i czystym domem.

Nie zapomnij o rozdzieleniu obowiązków: chociaż jesteś Panią domu, nie oznacza to jednak, że tylko Ty masz sprzątać. Niech każdy domownik dostanie jakieś zadanie – mąż , dzieci szafek i drzwi, a także ścieranie z mebli. Możecie dom warstwowo, zaczynając od omiatania pajęczyn na suficie, a kończąc na myciu .

Jeśli rozpoczniesz przedświąteczne porządki już na początku grudnia to istnieje szansa, że nie padniesz jak mucha ze zmęczenia zaraz po kolacji wigilijnej. Przed Tobą jeszcze wiele pracy, życzymy więc powodzenia!

Autor: Sylwia Stwora
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752
Нашел в интернете интересный портал с информацией про http://artma.net.ua.
more information binaryoptions21.com

kinder-style.com.ua/boys/kofty_rubashki_futbolki/