Data publikacji:

Przytulny salon na zimowe wieczory

Mróz szczypiący w twarz, śnieg skrzypiący pod butami - to za oknem. A w środku ciepło, zapach korzennych przypraw i spokojna atmosfera. Zrelaksuj się w zaciszu swojego mieszkania. Przedstawiamy inspiracje na przytulny salon na zimowe wieczory.

Nie każdy z nas jest amatorem niskich temperatur, pluchy i rozjeżdżonego przez samochody śnieżnego błota, zasypanych podjazdów i chodników, zatłoczonych tramwajów, pełnych uczniów i pracowników rano i po południu jadących do i z szkoły i pracy. Po takim dniu każdemu marzy się spokojny, wyciszający wieczór w prywatnym azylu. Takim miejscem może być salon zimowy. Podpowiadamy, jak go urządzić.

Ciepło z tkanin

Czego nie może zabraknąć w twoim zimowym salonie? Bez wątpienia są to miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny. Ciepłe koce i pledy, a także dekoracyjne poduszki mają wartość nie tylko użytkową (zgodną z ich właściwym przeznaczeniem), lecz również estetyczną. Elementy te wzbogacają wystrój pomieszczenia, a dzięki swojej fakturze dodatkowo optycznie ocieplają wnętrze. Dobór poszewek i narzut powinien uwzględniać styl pokoju oraz panującą w nim kolorystykę.

Źródło: caisak.com, planete-deco.fr, Residence Style

W okresie zbliżających się świąt warto wykorzystać je w ramach urozmaicenia bożonarodzeniowych aranżacji. W tym celu poszukajcie koców z silnie zaznaczonymi motywami zimowymi. Bardzo dużą popularnością cieszą się wzory skandynawskie, nawiązujące do dobrze znanych nam sweterków.

Źródło: Chic California, Christmas Celebrations

Światło: świece i lampiony

Przygaszone światło emitowane przez pulsujący płomień świec jest jedną z przyjemniejszych części zimowych aranżacji. Dzięki niemu nasz pokój przeistacza się w romantyczną, sielską krainę. Na uwagę zasługuje również symbolika ognia: kojarzona od lat z ciepłem domowego ogniska daje poczucie siły i bezpieczeństwa.

Źródło: Casa Très Chic, villapaprika.no

Duży wybór świec Yankee Candle znajdziesz .

Dekoracyjne i/lub zapachowe świece stanowią same w sobie elegancki dodatek. Ciekawą opcją będą także lampiony, które w intrygujący sposób rozproszą światło wewnątrz pomieszczenia. Duży wybór lampionów znajdziesz .

Na grafice: 1. , 257 zł; 2. , 129,90 zł; 3. , 179 zł

Pamiętaj o zabezpieczeniu świec przez dziećmi i zwierzętami. Nie stawiaj ich także przy krawędziach szlaków komunikacyjnych mieszkańców, gdyż przypadkowo mogą oni strącić jedną z nich, prowadząc tym samym do zagrożenia pożarowego, bolesnych poparzeń, a w najlepszym wypadku tylko do powstania plam z wosku.

Światło: ozdobne girlandy i światełka choinkowe

Innym źródłem nastrojowego światła będą girlandy świetlne i pomysłowo wykorzystane światełka choinkowe. Niewielkie żaróweczki dają miły efekt wizualny. Najbardziej uniwersalne będą białe lampki. W okresie świątecznym można je zastąpić kolorowymi girlandami, korespondującymi z bożonarodzeniowym wystrojem.

Źródło: brit.co; Hative; sarahgordonhome.co.uk

Na co zwrócić uwagę? Na kolor i widoczność kabla. Wieczorem dostrzeżesz jedynie piękną łunę, jednak za dnia twoja idealna świetlna kreacja może szpecić aranżację. Duży wybór światełek choinkowych znajdziecie .

Stroiki z roślin i minimalistyczne choinki

Zimowy stroik to kompozycja pełna aromatycznych i długowiecznych dodatków. Żywe, zielone rośliny i świeże kwiaty to dość nienaturalny widok w krajobrazie nadchodzących miesięcy. Jeśli chcesz zatem, by twój stroik pasował do salonu zimowego, sięgnij po elementy nawiązujące do uśpionej przyrody, rozgrzewającej kuchni oraz świąt Bożego Narodzenia. Wiecznie zielone gałązki drzew iglastych, suche gałęzie ogołocone z liści, szyszki, goździki, suszone owoce i kwiaty, laski cynamonowe czy bombki to twoi sprzymierzeńcy w kreowaniu efektownej ozdoby.

Źródło: The Budget Decorator; Nolly Vintage

Na grafice: 1. , 29,69 zł; 2. , 44,69 zł; 3. , 16,29 zł

W kontekście zbliżających się świąt warto także przyjrzeć się minimalistycznym choinkom. Mikrodrzewka oraz intrygująco przystrojone gałązki zmienią sposób postrzegania przestrzeni.

Źródło: creativehomemaking.com; blogg.skonahem.com; trettien.com

Gwiazdki

Chcąc nie chcąc, salon zimowy zawsze, w mniejszym bądź większym stopniu, będzie nam się kojarzył z Wigilią. Podobnie jest z gwiazdkami, które królują w tym czasie w aranżacjach, stanowiąc jeden z chętniej wybieranych akcentów. Być może jest to tęsknota za czystym, rozgwieżdżonym niebem - mało kto decyduje się na nocne obserwacje przy tak niskich temperaturach.

Źródło: draumesider.blogspot.com.es bohemiansense.com

Na grafice: 1. , 125 zł; 2. , 35 zł

Ciekawie prezentują się świecące lampki gwiazdki. Szeroki wybór rozgwieżdżonych akcesoriów i dodatków znajdziecie .

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752
В интеренете нашел полезный веб портал со статьями про vernee apollo купить topobzor.info
В интеренете нашел интересный веб портал , он описывает в статьях про Тренавер https://buysteroids.in.ua