Data publikacji:

Renesans meblościanek

Meblościanka nieodłącznie kojarzy się z czasami PRL-u. Niedoceniana przez wielu, obecnie przechodzi mały renesans. Nie ma w tym nic dziwnego, posiada bowiem bardzo dużo zalet. Jest funkcjonalna, wyróżnia się spójnym projektem i może cieszyć oko. Udowadniają to nowoczesne projekty, skutecznie rozprawiając się z mitem identycznych nudnych meblościanek, które jeszcze 26 lat temu można było znaleźć w co drugim polskim domu.

Wysoki połysk i jedna, blokowa konstrukcja. Gdy w latach 60. Kowalscy zaprezentowali swój projekt, świat oszalał na punkcie meblościanek. Przez wiele lat funkcjonalny design kojarzył się z najwyższym standardem domowego wyposażenia. Marzył o niej każdy Polak (zaraz po przydziale na mieszkanie), a gdy już ją zdobył, dumnie prezentował na niej wystawkę kryształów i obrazków. Tak przynajmniej dziś to widzimy - z nutką humoru i sentymentu. Po latach zapomnienia meblościanki wracają do łask.

Fot. z archiwum: Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Wielki powrót meblościanki

Dzięki odpowiedniej aranżacji meblościanka może stać się naprawdę wdzięcznym meblem, który pasuje do sypialni, kuchni, salonu czy gabinetu. Udowodnimy Wam, że dzięki odświeżeniu starych mebli, możemy uzyskać efekt, o jakim nam się nie śniło. Spójrzcie, co można zrobić z symbolem PRL-u.

Thomas Wold, Fractured Fairy Tales, fot. Markham Johnson

Piękne, żywe kolory nadają całkiem innego wymiaru. Drobna rada: stara meblościanka dużo zyska, jeśli zdejmiemy z niej drzwiczki i pomalujemy ją na intensywny kolor. Standardowy segment z czasów PRL-u zmieni się w wielofunkcyjny, przyjemny mebel, oparty na barwnym stelażu. To właśnie barwa odgrywa rolę pierwszoplanową. Proste, kolorowe meblościanki stanowią bardzo wyrazisty element pomieszczenia. Tego typu mebel doskonale sprawdzi się w salonach i gabinetach urządzony w stylu nowoczesnym i romantycznym.

Źródło: urządzamy.pl

Dobrym pomysłem jest oklejenie meblościanki specjalną . Daje to naprawdę spektakularny efekt. Prezentowa aranżacja salonu ma niepowtarzany charakter. Ponieważ sam segment zwraca naszą uwagę, dodatkowe elementy wyposażenia i dekoracje nie powinny rzucać się w oczy. Szara kanapa i ożywające całość pomarańczowe detale tworzą spójną, harmonijną aranżację. W roli dodatków świetnie sprawdzą się części z naturalnych materiałów, takich jak wiklina, drewno czy szkło. Nawiązują one to nuty przyrodniczej panującej we wnętrzu.

Źródło: "Murator"

Nowoczesne projekty "meblościanek"

Nowoczesne meblościanki stawiają na funkcjonalność oraz oryginalny i praktyczny design. Łączą w sobie półki, szafy, oddzielone szafki. Mogą się w nich znajdować składane biurka, a nawet łóżka. Obecnie na rynku jest bardzo dużo różnych modeli, będących bankiem licznych rozwiązań. Dzięki temu każdy znajdzie idealne zastosowanie do swojego domu.

Źródło: amazinginteriordesign.com
Źródło: "Murator"
Autor: Aga B.
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

www.kinder-style.com.ua/crazy8

сахар цена

Dapoxetine 30 mg