Data publikacji:

Sadzimy kwiaty w ogrodzie

Pierwsze majowe dni możemy spędzić na wyjeździe albo… we własnym ogrodzie. To idealna okazja do zrobienia porządków, sprawdzenia stanu mebli ogrodowych i ich ewentualna renowacja czy w końcu rozpalenie grilla. W majówkę może także doprowadzić do porządku grządki z kwiatami. Podpowiadamy, jakie rośliny najlepiej sadzić wiosną.

Właśnie teraz, kiedy pogoda robi się coraz łaskawsza i możemy liczyć na to, że przymrozki nie wrócą to najlepszy czas na posadzenie w ogrodzie drzew, krzewów, roślin cebulowych i bylin. Wiosna to także najlepszy czas na sadzenie roślin wodnych.

Źródło: flickr.com/ MICOLO J

Jakie rośliny sadzimy wiosną?

 • Drzewa i krzewy (te w pojemnikach możemy sadzić do jesieni)
 • Wiosna to idealny czas, aby w naszym ogrodzie pojawiły się jabłonki, śliwy czy też ozdobne, kwitnące krzewy. Pamiętajmy, aby zaplanować ich lokalizację, aby po czasie nie zasłaniały ogrodu tam, gdzie sobie tego nie życzymy lub będą nachodzić na siebie, zasadzone zbyt blisko.

 • Rośliny cebulowe oraz bulwiaste
 • Mamy idealny czas, aby zająć się przydomowym ogródkiem kwiatowym. Wiosną wysadzamy mieszyki, accidanterę dwubarwną, babianę, dalie, ismenę, frezję ogrodową, lilie, galtonię, kroksomię ogrodową, tygrysówkę pawią, zawilca wieńcowatego. Warto jednak pamiętać, że do pracy zabieramy się, gdy temepratura gruntu wynosić będzie 10 st. C.

 • Byliny
 • Najlepiej wiosną sadzić te, które pięknie udekorują nasz ogród kwiatami latem i na jesieni. Pnące rośliny, takie jak floksy, funkie, rojniki czy rozchodniki wcześniej najlepiej rozdzielić oraz rozsadzać w różnych miejscach. Idealnie sprawdzą się puszczone na ogrodzenie, altankę lub drabinkę.

 • Rośliny wodne
 • Posiadacze oczek wodnych czy mini-stawów chętnie ozdobią akweny roślinami. Będzie to możliwe, kiedy temperatura powietrza osiągnie stabilne 10 st. C. Gdy woda będzie miała podobną temperaturę zaczynamy karmić ryby oraz dokładamy ewentualny nowy narybek.

  Na grafice: 1. ; 2. ; 3.

  Szeroki wybór narzędzi ręcznych do ogrodu znajdziesz .

  Autor: Kasia
  Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752
  
  http://ukrterminal.kiev.ua

  Был найден мной нужный веб портал с информацией про Кленбутерол-вермодже.