Data publikacji:

Salon w stylu żeglarskim - inspiracje słoneczną riwierą

Po powrocie z wakacji wszystkim będzie nam brakować cudownego klimatu słonecznej riwiery. Jest na to sposób - zachowaj wspomnienia z sielankowego urlopu w… wystroju swojego salonu. Styl żeglarski nada pomieszczeniu przytulnego, lekkiego charakteru, a przy okazji przywoła miłą atmosferę wakacji. Zobacz najciekawsze inspiracje!

Autor: Anna F.

1. Biel i błękit

Podstawowym motywem wystroju w stylu marynistycznym jest połączenie bieli i błękitu, na przykład w formie marynarskich pasków na dywaniku, tapety w żaglówki bądź poduszek we wzory kojarzące się z morzem. Taki zestaw kolorystyczny sprawia, że pokój wydaje się jasny i przytulny, a jednocześnie bardziej przestronny. Połączenie bieli i błękitu wygląda bardzo dobrze z jasnym drewnem, wikliną i beżowymi tkaninami przypominającymi kolor złotego piasku.

2. Stylowe dodatki w stylu żeglarskim

Salon w stylu żeglarskim musi być pełen stylowych dodatków, a na pewno nie ma to być wnętrze minimalistyczne. Biało-niebieskie poduszki, wiklinowe kosze, muszle, liny, butelki, latarnie, zawieszone na ścianie koło sterowe albo stare wiosła - wszystko to nadaje pokojowi charakteru, jaki kojarzy się z gorącą plażą i długimi rejsami. Uzupełniając surowe wnętrze o białych ścianach licznymi dodatkami, uzyskamy jasne, a jednocześnie niesamowicie przytulne wnętrze. Idealne do relaksu - prawie jak podczas wakacji!

3. Żaglówki malowane na ścianach

Niezwykle efektownym sposobem na nadanie pomieszczeniu marynistycznego stylu jest stworzenie fresku na jednej ze ścian. Obraz może przedstawiać sielski nadmorski widoczek z żaglówką na pierwszym planie, statek, zachód słońca bądź po prostu regularny wzór na bazie uproszczonego wizerunku jachtu. Bazą pod taki element wystroju może być zwykła ściana lub surowy mur, lecz także na przykład drewniana boazeria. Wszystko zależy od naszej kreatywności.

4. Półka na książki w kształcie bulaja

Jeśli chcesz, by pokój lekko nawiązywał do stylu żeglarskiego, możesz umieścić w salonie mniej oczywiste dekoracje. Przykładem jest wnękowa , która kształtem przypomina bulaj - okrągłe okienko umieszczone w burcie albo ścianie jachtu. Takie rozwiązanie jest bardzo efektowne, a jednocześnie nie tak oczywiste, jak inne marynistyczne dekoracje.

5. Meble: białe lub z surowego drewna

Meble, które pasują do salonu w stylu żeglarskim, powinny wyglądać jak przywiezione z letniego domku na plaży - są to raczej proste formy z pomalowanego na biało drewna, ciekawy efekt daje też przetarta biała farba. Kanapy, fotele i poduszki powinny być wykonane z naturalnych materiałów (bawełna, płótno, len) i kolorystycznie nawiązywać do barwy piasku. Dobrym pomysłem będzie też wprowadzenie mebli z trawy morskiej, wikliny albo rattanu, takich jak np. gięty fotel bądź pojemny kosz na szpargały.

Produkty, które pasują do marynistycznego salonu:

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

3kovra.com.ua

www.kinder-style.com.ua