Data publikacji:

Scandi decor, czyli dodatki w stylu skandynawskim

Estetyka Skandynawii to jeden z najpopularniejszych, aktualnych trendów wnętrzarskich, a jej elementy świetnie wpisują się w jesienno-zimową aurę. Styl skandynawski łączy prostotę i akcenty romantyczne, bazując na stonowanych barwach i materiałach kojarzonych z naturą.

Dom wpisujący się w styl skandynawski jest jasny, wykończony drewnem i pełen drobiazgów wprowadzających przytulną atmosferę. W kolorystyce przeważa biel, łączona z czernią, kremem, szarością i barwami pastelowymi, zwłaszcza w różnych odcieniach błękitu, zieleni czy turkusu, a także czerwonymi akcentami.

Wśród wzorów dominują czarno-białe połączenia, a także motywy zaczerpnięte z wełnianych swetrów oraz wykorzystujące wizerunki leśnych zwierząt – łosi, jeleni, saren, lisów, zajęcy, sów czy niedźwiedzi. Popularnym skandynawskim motywem są również gwiazdy, a także wzory przedstawiające domki czy misterne wycinanki.

W skandynawskim wnętrzu nie powinno zabraknąć poduszek, a także wyplatanych koszyków na drobiazgi oraz świec w szklanych świecznikach. Ważnymi elementami są również ceramiczne naczynia o bardzo prostej lub romantycznej formie, z charakterystycznymi wyżłobieniami, wywiniętymi rantami i zakrzywionymi uchwytami. Ciekawym akcentem wpisującym się w styl skandynawski są dekoracyjne gałki do mebli, które nadają im bardziej tradycyjnego charakteru.

Podłogi ozdabiają jutowe i ręcznie tkane dywaniki wykończone frędzlami, a okna - dekoracyjne zawieszki. Skandynawskie akcenty to również rozmaite ozdobne puszki, malowane lub ocynkowane, a także litery wycinane z drewna bądź metalu. Północny sznyt maja także tkaniny w kontrastowe, geometryczne wzory oraz dodatki wykończone grubym, wełnianym splotem lub jego imitacją, takie jak poduszki, pufy czy osłonki na doniczki o tej fakturze.

Styl skandynawski w dekoracjach nawiązuje do natury. W świątecznej aranżacji warto wykorzystać orzechy, szyszki, suszone owoce i pierniczki, a także ozdoby ze słomy i materiału, ze szczególnym uwzględnieniem tych nawiązujących do motywu łosia.

Skandynawskie dekoracje świąteczne

Autor: Kasia Szulik

Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

www.sledoc.com.ua

https://apach.com.ua