Data publikacji:

Styl orientalny we wnętrzach

Nie trzeba wydawać majątku na dalekie podróże, by poczuć egzotyczny klimat we własnych czterech ścianach. Odpowiednie kolory, dodatki i ozdoby zamienią salon w japońską pagodę, łazienkę w arabską umywalnię, a sypialnię w komnatę z indyjskiego pałacu.

W nowoczesnych aranżacjach szczególnie dobrze sprawdza się styl japoński. W sypialni jego bazą będzie niskie łóżko, czyli tzw. futon, z materacem wyraźnie wystającym ponad ramę. Drzwi zabudowanej szafy można wystylizować na parawan, a na drewnianej podłodze umieścić maty tatami, które w oryginalne powstają ze słomy ryżowej.

www. art-on-demand.ru
www.houzz.com
www.dream-house.info

W styl japoński wpisują się również niskie, drewniane meble o prostej formie, które wypadną świetnie w minimalistycznym salonie. Barwy wnętrz to zwykle biel połączona z czernią i odcienie ziemi, często z dodatkiem zieleni lub czerwieni.

Styl orientalny w wydaniu indyjskim charakteryzuje feeria energetycznych barw oraz wzorów i ozdób. Czerwień, róż, fiolet i złoto to podstawowe kolory tego trendu, natomiast wzorem najczęściej kojarzonym z indyjską estetyką jest paisley, przypominający ułożone symetrycznie łezki.

www.pambaboma.com
www.docslate.com
www.top-interior-design.com

W indyjskim wnętrzu nie powinno zabraknąć satynowych poduszek zdobionych haftem i kryształkami, żyrandola z koralikami oraz mebli wykonanych z ciemnego drewna, najlepiej w stylu kolonialnym. W styl orientalny wpisują się także figurki słoni oraz  bogów, a także mosiężne okucia szafek czy krzeseł.

W pół drogi między Japonią a Indiami sytuuje się styl arabski o stonowanej ornamentyce. Jego podstawą są jasne barwy przełamane złotem, brązem i różnymi odcieniami błękitu, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w łazience czy sypialni.

www.houzz.com
www.houzz.com
www.xromus.ru

Styl orientalny w tej wersji charakteryzują również drewniane okna w kształcie ostro zakończonej, odwróconej litery U, zwykle częściowo przesłonięte rzeźbioną kratą. Ażurowe motywy również świetnie współgrają z arabskim wnętrzem, podobnie jak meble z ciemnego drewna o oszczędnej formie.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V06 11752

ячмень цена

продать муку