Data publikacji:

Styl retro powraca: meble PAGED według Tomasza Rygalika

Meble Polski można spotkać na każdej szerokości geograficznej, jednak nasze projekty zazwyczaj trafiają do innych krajów pod obcą marką. Ambicje, by zmienić ten stan rzeczy ma marka PAGED, będąca czołowym dostawcą drewnianych mebli na zagraniczne rynki.

Paged Collection: TOLO
www.pagedcollection.pl

W kwietniu tego roku na targach Salone Internazionale del Mobile marka PAGED przedstawiła pierwszą autorską kolekcję nazwaną po prostu PAGED Collection. Za jej wzornictwo odpowiedzialny jest Tomasz Rygalik, uznany polski designer, który od niedawna pełni rolę dyrektora kreatywnego marki. Razem z żoną Gosią prowadzi Studio Rygalik, które, poza wieloma innymi projektami tworzonymi w Polsce i za granicą, opracowało projekt mebli i aranżacji dla polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Paged Collection: DUB
www.pagedcollection.pl

PAGED Collection to 6 linii mebli: DUB, K2, EVO, TOLO, SEN i LUBI, utrzymanych w stylistyce wyraźnie nawiązującej do estetyki retro. PAGED należą do kategorii projektów kontraktowych, czyli produkowanych z myślą o użyteczności publicznej, na przykład w hotelach, restauracjach czy biurach. W ich konstrukcji dominuje jasne drewno i żywe kolory, od czerwieni i pomarańczu po zgaszony błękit, a modnym wyróżnikiem kolekcji jest wykorzystanie różnych technik gięcia drewna, z których słynie należąca do PAGED fabryka w Jarocinie.

Paged Collection: K2
www.pagedcollection.pl

Meble PAGED Collection odwołują się do wzorów znanych z lat 50. i 60., które były szczególne dla rozwoju polskiego meblarstwa. Gdyby dać im szansę, projekty powstające w PRL-owskich pracowniach mogłyby z powodzeniem konkurować z pracami największych gwiazd designu, takich jak Charles i Ray Eames czy Arne Jacobsen. Po latach moda na retro powróciła, a nowe firmy coraz częściej wskrzeszają dawne wzory udowadniając, że czujemy się świetnie nie tylko jako wytwórcy, ale też projektanci

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

http://topobzor.info

Туриновер

велосипеды киев