Data publikacji:

Turkus ożywi salon na wiosnę

Turkus przywodzi na myśl ciepłe morze otaczające egzotyczną wyspę, biały piasek, palmy i rafę koralową, więc użyty we wnętrzu nada mu typowo letniego charakteru. W salonie sprawdzi się zarówno w wersji stonowanej, jak i w towarzystwie intensywnych barw.

Turkus świetnie łączy się z bielą i pastelami, zwłaszcza jeśli pokój wypoczynkowy jest utrzymany w stylistyce sielskiej lub romantycznej. Jako kolor minerału jest również kojarzony z naturą, w związku z czym sprawdza się we wnętrzach wykończonych drewnem i z rattanowymi meblami.

Turkus w salonie

Jeśli w salonie chcemy użyć intensywnych barw, turkus wypadnie najlepiej w zestawie z kolorami ze zbliżonej palety, zaczynając od różnych odcieni niebieskiego, przez fiolet aż po zieleń.

Takie połączenia kojarzą się z klejnotami i nadadzą salonowi szyku. Jeśli  do turkusu dodamy nieco wprowadzimy nieco szafranowej żółci i ciemnego drewna, wnętrze nabierze orientalnego charakteru.

www.huesandcues.com

Połączenie kolorów

Turkus łączy się świetnie również z szarością i srebrem, ale nie polecamy zestawiania go z dużymi ilościami złota – efekt nie będzie zbyt gustowny. Czerwień, pomarańcz czy intensywny róż to także kolory, które nie powinny być łączone z turkusem.

Barwa z pogranicza zieleni i błękitu wypada najlepiej w salonach w stylu vintage, eleganckim oraz w stylu orientalnym. Zastosowana we wnętrzu minimalistycznym lub nowoczesnym całkowicie odmieni jego pierwotny charakter.

Chcesz poczytać więcej o turkusowych dodatkach do swojego mieszkania? Przeczytaj nasz następny artykuł.

Autor: Kasia Szulik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

swiss-apo.com

best fantasy adventure games

http://thailand-option.com/