Data publikacji:

Wnętrza Czytelników: metamorfoza salonu Ewy

Dziś w ramach naszej akcji "Wnętrza Czytelników" prezentujemy Wam metamorfozę salonu z aneksem kuchennym w mieszkaniu Ewy. Sprawdźcie, jak za pomocą niewielkich zmian, możecie zmienić swój salon w ciepłe i przytulne miejsce.

Szarość i biel to ostatnio najmodniejsze kolory w świecie designu. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, delikatnych aranżacjach. Zauważyć to można m. in. na przykładzie salonu Ewy, który za sprawą takiego kolorystycznego połączenia zyskał nowe oblicze.

Salon PRZED

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

Salon przed przemianą zdominowany był nieco ciężkimi, ciemnymi elementami.  Meble i dodatki w tych odcieniach utrudniały wydobycie jego ukrytego potencjału. Głównym elementem aranżacji był skórzany zestaw wypoczynkowy. W połączeniu z prostym, kwadratowym stolikiem tworzył centralną część pokoju. Przeważające materiały, czyli szara skóra i bardzo ciemne drewno, sprawiały, że pomieszczenie mogło sprawiać wrażenie odrobinę chłodnego. Ową atmosferę poniekąd równoważyły dodatki w odcieniach różu.

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

Ciekawym i bardzo stylowym elementem salonu jest kominek z chowaną w ścianie szybą osłonową. - Wszyscy cenimy sobie przestrzeń oraz dużą ilość światła, które wpada do domu ze wszystkich stron przez liczne okna. Ponadto centralnym miejscem jest duży, panoramiczny kominek, który dzięki swojej budowie może służyć jako otwarte palenisko - szyba przednia chowa się w ścianie . Wszyscy kochamy palący się ogień,  w okresie niegrzewczym palimy tam świece – wspomina Ewa.

W domu naszej Czytelniczki ważną rolę odgrywają otwarte przestrzenie ułatwiające komunikację. - Dom jest dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej, bez progów i innych barier architektonicznych – opowiada Czytelniczka.  Zrezygnowano więc tu z wszelkich zbędnych mebli i przedmiotów. Poza tym, domownikami są także dwa koty oraz dwa duże psy, które jak wszyscy wiemy, potrzebują jednak tego miejsca.

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

Salon PO

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

W salonie Ewy królują teraz stonowane, łagodne barwy. Szarości, jasne drewno i biel to doskonały krok do dodania wnętrzom ciepła i światła. - Metamorfoza domu podyktowana była chęcią rozjaśnienia tej przestrzeni, a poza tym względami praktycznymi. Potrzebowaliśmy większej jadalni oraz praktycznych krzeseł odpornych na sierść. Chcieliśmy odzyskać przestrzeń do przechowywania zastawy stołowej. Poza tym lubimy zmiany – opowiada Ewa.

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

Ważnym etapem metamorfozy była wymiana ciemnych mebli. Designerskie, białe krzesła i duży, jasny stół zajęły miejsce dawnej części jadalnianej. Zdecydowano się także na dostawienie regału na zastawę.

Wiszące wcześniej obrazy zniknęły ze ścian, ustępując tę powierzchnię grafikom w prostych antyramach. Ewa postawiła na białe dodatki i minimalistyczne formy. Pamiętacie nasz artykuł na temat 3 kluczowych elementów salonu? Zobaczcie sami, jak położenie miękkiego dywanu i dobranie odpowiedniego stolika kawowego zmieniło charakter tego pomieszczenia.

Źródło: archiwum prywatne Czytelniczki

Metamorfozę salonu z jadalnią można w zupełności zaliczyć do udanych. Wnętrze zyskało na przytulności, a biele połączone z szarościami i drewnem dodały całości stylowego uroku.

Jeśli podoba Wam się ten wystrój, to możecie zaczerpnąć inspirację i stworzyć swój prywatny azyl w jasnych barwach. Potrzebne do tego meble i dodatki w jasnych kolorach znajdziecie .

Autor: Natalia Malko
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

https://showroom-kiev.com.ua

Нашел в интернете популярный сайт с информацией про leagoo m5 aliexpress https://topobzor.info/leagoo-m5-plus-4g/