Data publikacji:

Jak wyczyścić fugi?

Zżółknięte fugi sprawiają, że cała łazienka wydaje się brudna i nieestetyczna. Podczas jesiennych porządków warto poświęcić chwilę dłużej na to, aby podłoga i ściany stały się czyste i lśniące. Zobacz nasze porady dotyczące tego, jak skutecznie doczyścić fugi w łazience.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

Użyj płynu do czyszczenia fug

W sklepach znajdziemy spory wybór płynów, przeznaczonych specjalnie do czyszczenia tych powierzchni. Mają one silniejsze działania niż zwykłe produkty do czyszczenia typu Cif. Po nałożeniu płynu i odczekaniu określonej ilości czasu (podanej na opakowaniu specyfiku) należy dokładnie wyszorować fugi. Dobrze sprawdzi się tutaj szczoteczka do zębów.

Wybiel fugi specjalnym markerem

Chcesz szybko uzyskać efekt odświeżenia? Użyj specjalnego, białego markera przeznaczonego do fug. Zamaskuje on pęknięcia i sprawi, że fugi będą wyglądać estetyczniej. Nakładając marker skup się na tym, aby zrobić to jak najdokładniej.

Pasta z sody

Domowy środek do czyszczenia fug możemy zrobić mieszając ocet, sodę oczyszczoną i wodę w proporcjach 1:3:2. Taką pastą pokrywamy fugi i ścieramy ją po 30 minutach.

Inne sposoby

Zabrudzenia możemy również spróbować zmazać... gumką do mazania. Skuteczne może być również pokrycie ich na parę minut pianką do golenia i dokładne oczyszczenie. Przebarwione fugi możesz spróbować również wyczyścić wybielającą pastą do zębów.

Po dokładnym wyczyszczeniu należy pamiętać o tym, by na fugi nałożyć specjalny impregnat. Dzięki temu  będą  one mniej narażone na pleśnienie i trwałe zabrudzenia.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V10 11752

bestseller.reviews/all-secrets-about-perfect-espresso-machines/

складные велосипеды

горный велосипед