Data publikacji:

Jak wykorzystać drewniane skrzynki w aranżacji wnętrz?

Drewniane skrzynki do niekwestionowany dekoracyjny hit. Mają nieskomplikowaną formę, co w połączeniu z surowym drewnem sprawia, że wyglądają świetnie. Na dodatek dają duże możliwości aranżacyjne - można z nich wykonać meble, organizery czy donice lub zasobniki na najróżniejsze domowe sprzęty. Jak zatem ty wykorzystasz skrzynki w aranżacji swojego mieszkania?

Aranżacja wnętrz bywa zaskakująca. Czasem prawdziwym hitem stają się bowiem przedmioty, które pozornie niewiele wspólnego mają z wystrojem pomieszczeń. Tak jest w przypadku drewnianych skrzynek po owocach – wydawać by się mogło, że te zasobniki, w których przechowuje się jabłka nie pasują do pomieszczeń mieszkalnych, a jednak królują na salonach. A w zasadzie nie tylko na salonach, ale też w aranżacjach pokojów dziecięcych, domowych biur czy nawet łazienek. Jeśli ty też chcesz wykorzystać w stylizacji swojego mieszkania drewniane skrzynki, sprawdź do czego mogą ci się przydać.

Meble z drewnianych skrzynek

Skrzynki tego typu są zazwyczaj konstruowane na planie prostokątów, a rzadziej kwadratów. Dzięki tym geometrycznym i regularnym kształtom świetnie nadają się do wykonywania różnego rodzaju mebli. Szczególnie efektownie prezentują się skrzynki ozdobne w roli regału – wystarczy stawić jedną na drugiej kilka skrzynek oraz połączyć je ze sobą za pomocą wkrętów do drewna. Aby cała konstrukcja była stabilniejsza, w tylnej części regału możesz przytwierdzić długie listwy.

Na tym jednak nie koniec – drewniane skrzynki wyglądają doskonale w roli szafek czy stolików nocnych. Skrzynka ozdobna może po prostu stać na podłodze, ale równie efektownie będzie wyglądać, jeśli przytwierdzisz ją do ściany. W ten sposób zyskasz półkę wiszącą i dostosujesz np. stolik nocny do wysokości ramy łóżka.

Dekoracyjna jazda bez trzymanki

Skrzynki ozdobne świetnie sprawdzą się w roli różnego rodzaju mobilnych zasobników. Pewnie zastanawiasz się, jak drewniane skrzynki mogą być mobilne? Wystarczy do ich spodniej części przytwierdzić obrotowe kółeczka. W takim zasobniku możesz przechowywać w salonie czasopisma, dodatkowe poduszki dekoracyjne i pledy. Z kolei w domowym biurze będą one idealnym miejscem do przechowywania papierów czy segregatorów.

Jednak szczególnie duże pole go popisu skrzynki ozdobne w takim wydaniu dają w aranżacji wnętrz dziecięcych. W pokoju malucha skrzynka wyposażona w kółka może być pojemnikiem na klocki, zaki, a także być dodatkową zabawką.

Skrzynki ozdobne i rośliny

Kolejnym pomysłem na . Aranżacja wnętrz z elementami dekoracyjnymi tego typu to strzał w dziesiątkę – zieleń roślin będzie się idealnie komponować z surowym drewnem skrzynek. Wnętrze drewnianych zasobników możesz wyłożyć specjalną folią lub włożyć do nich podstawkę – dzięki temu w trakcie podlewania woda nie będzie wylewać się ze skrzynki.

Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie skrzynek ozdobnych podczas wykonywania domowego zielnika. W skrzynce umieścisz po prostu sadzonki z ziołami – świetny efekt murowany.

Stylizacja skrzynek

Jak już doskonale wiesz, , a materiał ten łatwo poddaje się obróbce. Część skrzynek dostępnych w sprzedaży to produkty dekoracyjne, dlatego ich powierzchnia jest idealnie wykończona, więc nie musisz poddawaj jej skomplikowanej obróbce. Jeśli jednak postawisz na surowe skrzynki, warto wcześniej je odpowiednio przygotować.

Przystąp zatem do stylizacji skrzynek. Jak się do tego zabrać? Zacznij od zeszlifowania ich powierzchni – surowe skrzynki, a zwłaszcza te, które faktycznie służyły do przechowywania owoców, mają nierówną, chropowatą powierzchnię. W tym celu najlepiej jest zastosować szlifierkę, jednak jeśli nie masz urządzenia tego typu, wystarczy wygładzenie drewnianej powierzchni np. za pomocą zwykłej kostki szlifierskiej z papierem ściernym.

Następnie zagruntuj drewno, aby nie pochłaniało zbyt dużej ilości preparatu dekoracyjnego. Po wyschnięciu gruntu możesz przystąpić do malowania. Jeśli chcesz zmienić odcień drewna, ale zachować widoczną fakturę, zastosuj np. bejcę i potem użyj lakieru czy oleju. Natomiast jeśli chcesz, aby powierzchnia miała jednolitą barwę, postaw np. na emalię do drewna lub farbę dokładnie kryjącą.

Do czego pasują skrzynki?

Tak naprawdę do wszystkiego. Aranżacja wnętrz to przecież zabawa trendami i ciągłe poszukiwanie atrakcyjnych rozwiązań, które będą pasować do charakteru twojego mieszkania. Skrzynki możesz swobodnie zestawiać zarówno z nowoczesnymi stylizacjami, jak i tymi utrzymanymi w tradycyjnym duchu. Idealnie komponują się one ze stylem rustykalnym, nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim czy industrialnym.

Jak jeszcze w ciekawy sposób wykorzystać drewniane skrzynki w aranżacji wnętrz? Ustawiając poziomo względem siebie kilka skrzynek, możesz stworzyć szafkę na buty. Niewielka skrzynka może być świetnym organizerem dla akcesoriów kuchennych – ustawisz ją na parapecie lub na blacie. A już szczególnie dużo pola do popisu przy wykorzystaniu skrzynek ozdobnych, będziesz miał w aranżacji ogrodu lub tarasu. Jak widzisz aranżacja wnętrz z wykorzystaniem skrzynek, to prawdziwe dekoracyjne szaleństwo.

Autor: Kamila Zalińska-Woźny
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

www.ry-diplomer.com

www.np.com.ua/teplovoe-oborudovanie/plity-elektricheskie.html

шерстяные ковры киев