Data publikacji:

Jak nie zagracić balkonu? 5 prostych wskazówek

Żyjąc w niewielkich mieszkaniach w blokach, często traktujemy balkony jako dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, rezygnując jednocześnie z miejsca do relaksu. Tymczasem te dwie funkcje da się połączyć. Marzy Ci się śniadanie o świcie nad dachami miasta? Sprawdź, jak nie zagracić balkonu i cieszyć się chwilami odpoczynku w przyjemnie zorganizowanej przestrzeni.

Autor: Anna F.

1. Brak miejsca na stół i krzesła? Zamontuj niewielki składany stolik przy balustradzie!

Składane krzesła i stolik na co dzień nie będą zajmować zbyt wiele miejsca (fot. 1, 2). Po rozłożeniu wygodnie zjesz tu śniadanie lub spędzisz popołudnie z kawą i książką. Wybierając stolik, zwróć uwagę na to, czy szybko i sprawnie się go rozkłada, a także czy jest stabilny i wygląda estetycznie.

2. Zaoszczędź miejsce, wieszając doniczki z kwiatami po zewnętrznej stronie balustrady:

To trik znany nawet naszym babciom. Jeśli kochasz kwiaty, a na balkonie wciąż brakuje na nie miejsca, doniczki zamontuj na balustradzie - po zewnętrznej jej części. Dzięki temu balkon będzie oprawiony efektownym rzędem kolorowych kwiatów, ale wciąż będzie na nim miejsce na meble, szpargały i dekoracje.

3. Pionowy ogród - zasadź zioła na ścianie balkonu:

Aby w stu procentach wykorzystać przestrzeń balkonu, możesz własnoręcznie wykonać pionowy ogród. Wystarczy, że na jednej ze ścian zawiesisz pod kątem “półki” z desek i uszczelnisz je grubą folią. W ten sposób powstaną doniczki, w których możesz zasadzić zioła - świetnie sprawdzą się w letniej kuchni!

4. Skrzynki i szafki do siedzenia to dodatkowe miejsce do przechowywania:

Każdy, nawet najmniejszy balkon powinien mieć wygodne miejsce do siedzenia. Często jednak rezygnujemy z wstawienia tam foteli, ponieważ brakuje przestrzeni do przechowywania poduszek, narzędzi, konewek czy doniczek. W takim wypadku warto wykorzystać drewniane skrzynki po owocach - wystarczy położyć na nich miękkie poduszki, by stały się wygodnym siedziskiem. Wnętrze skrzynek pozostaje puste, więc można wypełnić je szpargałami, które zwykle zalegają na balkonie.

5. Wykorzystaj zakamarki, budując regał:

Jeśli mieszkamy w budynku o nietypowej bryle, zdarza się, że balkon obfituje we wnęki, skosy i inne nietypowe zakamarki. Warto wykorzystać je do przechowywania rzeczy - wystarczy wymierzyć wnękę i na tej podstawie zbudować z desek niewielki regał, który się do niej zmieści.

Duży wybór mebli balkonowych znajdziesz .

Autor: Cieplik
Strona korzysta z plików s w celu realizacji usług i zgodnie z . Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików s w Twojej przeglądarce. V07 11752

https://onlinecasinoplanet.net